Rozhovory

Ženy jdou do boje! „Hrát takový turnaj doma, je paráda,“ rozplývá se kadaňská Aneta Lédlová

Napsal 11.11.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - Už ve čtvrtek 11. listopadu zazní pomyslný startovní výstřel ženské olympijské kvalifikace. Jednu ze skupin, jejichž vítězky postoupí na turnaj pod pěti kruhy, hostí rovněž chomutovská ROCKNET ARÉNA. V ní budou kromě Češek bojovat o letenky do Pekingu ještě Polky, Norky a Maďarky. Odchovankyně Pirátů Lucie Gruntová se sice do závěrečné nominace nedostala, ale místní region bude mít i tak zastoupení v podobě kadaňské Anety Lédlové. Přijďte podpořit nejen ji!
VSTUPENKY NA OLYMPIJSKOU KVALIFIKACI

„Je to krásné. Člověk to má kousek domů, rodina to má blízko. Takže je to super,“ těší odchovankyni kadaňského hokeje, která ještě úplně přesně neví, jak velkou osobní podporu bude mít v hlediště. „Už se mě ptali na lístky. Ještě jsme se nedomluvili definitivně, ale šest až deset lidí mi na každý zápas dorazí,“ reaguje čtyřiadvacetiletá útočnice Příbrami.

„Volal mi třeba i Fanda Wágner, který pochází z Kadaně a hrál tady v Chomutově v mládeži,“ připojuje zmínku někdejšího Piráta a juniorského mistra republiky 2015. „Píše mi hodně lidí, že by chtěli dorazit, tak uvidíme, jaká bude realita,“ dodává ještě se smíchem.

Někdejší hráčka Robert Morris University nebo AIK Stockholm se těší, že do hlediště zavítá spousta fanoušků, kteří poženou tým za postupem na olympiádu. „Je paráda, když na zimáku skoro všichni mluví vaší jazykem. Moc si to užívám. Věřím, že námi lidé kolem chomutovského klubu a místní arény drží palce,“ přibližuje a pro fanoušky má jasný vzkaz.

„Přijďte se určitě podívat a podpořit nás. Ženský hokej vás může překvapit,“ culí se kadaňská rodačka s vírou, že chomutovští fanoušci potvrdí, jak rádi hokej mají, protože i v krajské lize přesahují návštěvy 1500 diváků. Rekord na zápas ženského hokeje v České republice činí 3250 diváků a domácí tým by se rozhodně nezlobil, kdyby došlo zejména na souboj s Maďarkami k jeho překonání.

Ženský tým čeká podle Anety Lédlové nejdůležitější turnaj sezóny, přestože už na konci prázdnin odehrál mistrovství světa. „Dostat se na olympiádu je sen nás všech, protože v ženském hokeji je olympiáda prostě nejvíc. Takže nervozita trochu je, ale všechny se těšíme,“ hlásí.

Češky v přípravě dvakrát zdolaly Dánky a ve své kvalifikační skupině jsou papírovými favoritkami, neboť na nedávné světovém šampionátu porazily i Maďarky, které bude zřejmě největšími soupeřkami. Vzájemný souboj je na programu v neděli 14. listopadu jako poslední v celém turnaji.

„Tým má vždycky nějakou roli a já se na to snažím nemyslet. Spíš myslím na to, že hrajeme doma a máme největší šanci v kvalifikaci uspět a postoupit na olympiádu,“ přemítá jedna z členek souboru kouče Tomáše Paciny. „Na druhou stranu mi role favorita vlastně ani nevadí,“ uzavírá.

Program olympijské kvalifikace:

Čtvrtek 11. listopadu:
12:00 Polsko – Maďarsko
16:00 Česko – Norsko

Sobota 13. listopadu:
16:00 Polsko – Česko
20:00 Maďarsko – Norsko

Neděle 14. listopadu:
16:00 Česko – Maďarsko
20:00 Norsko – Polsko