JUNIOŘI - článek

„Zbývalo málo vteřin, chtěli jsme nájezd,“ smutnil Kryštof Ouřada

Napsal 09.09.2018 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - V rámci druhého kola DHL extraligy juniorů změřili mladí Piráti síly s Energií z Karlových Varů. Domácí od začátku tahali za kratší konec, ale v závěru utkání sahali po vyrovnání. Napínavý závěr zápasu nakonec hosté ubránili všemi možnými způsoby. Piráti si spravili chuť alespoň v nadstavbě, z které získali bod navíc v nájezdech. V tomto duelu byl velmi viditelný útočník Kryštof Ouřada, jenž si připsal asistenci, a nebyl daleko od vyrovnávacího gólu.

Druhé utkání na domácím ledě nabídlo tuhou bitvu, která se nesla doslova až do posledních vteřin. „Nebylo to vůbec špatné utkání. Byl to vyrovnaný zápas. Rozhodly přesilové hry. My jsme byli zbytečně moc vylučovaní. Myslím, že to nás zlomilo,“ uvedl Kryštof Ouřada.

Utkání přineslo velký počet vyloučení. Hokejisté hostí byli vyloučeni šestkrát a domácí dokonce osmkrát. Diváci viděli spoustu přesilovek. „Hrál se tvrdý hokej. Rozhodčí pískali, tak jak pískali. Nemůžeme si nikdo stěžovat, protože to pískali na obě strany,“ řekl útočník Chomutova.

Ve třiadvacáté minutě se Pirátům povedlo srovnat stav utkání. Zpoza branky se zjevil před gólmanem právě Kryštof Ouřada, a přihrávkou skrz brankoviště našel hokejku Petra Chlána, který se nemýlil. „Tuhle akci jsme si zkoušeli den před zápasem na tréninku a dostalo se na ní. Spadlo to tam a jsem za to rád,“ prozradil hráč, který si připsal asistenci.

V závěru měli domácí tlak. V poslední vteřině směřoval kotouč na hokejku Kryštofa Ouřady před prázdnou brankou. „Už nám zbývalo málo vteřin. Ke mně letěl puk, ale byl jsem hákovaný, takže jsem nemohl zakončit. Chtěli jsme nájezd, ale rozhodčí bohužel jen vyloučil,“ smutnil junior Pirátů. „Já popravdě nevím, jak se tyhle zákroky na konci zápasu posuzují,“dodal.

Piráti tak z úvodních dvou zápasů na domácím ledě získali tři body za výhru po nájezdech nad Slavií Praha a zvládnutou nadstavbu zápasu s Karlovými Vary, kde také vyhráli až v nájezdech. „Určitě jsme chtěli urvat více bodů, ale každý bod je cenný. Každý bod bereme, abychom se dostali do trojky, a postoupili dál,“ přiznal cíle Pirátů hráč s osmadvacítkou na dresu.

V nové sezóně se po každém utkání hraje ještě prodloužení. Jako by skončilo utkání nerozhodně, nehledě na výsledek. Pro hráče je tato novinka zvláštní vytržení ze zajetých pravidel. „Takhle rozhodl svaz. My s tím nic neuděláme. Na jednu stranu si alespoň vyzkoušíme hru tři na tři. Ale poté už tam není taková chuť, než kdyby bylo vyrovnané utkání a šlo by se do prodloužení,“ okomentoval.

Již ve čtvrtek čeká Piráty vyhecovaný duel s místním rivalem z Litvínova. Cíle před zápasem prozradil mladý hokejista. „Na zápas se nijak speciálně připravovat nebudu. Samozřejmě je to derby. Já jsem dříve Litvínovu fandil, protože jsem z Teplic. Nicméně teď tam jedeme s Piráty. Já doufám, že tam vyhrajeme v základní hrací době i v nadstavbě a odvezeme si všechny body,“ uzavírá Kryštof Ouřada.