Mladežnický hokej

Zastupitelé podpořili mládež, uvolnili dotaci pro žákovské týmy

Napsal 15.06.2020 Klub
C h o m u t o v - Třetí červnové pondělí znamenalo pro pirátskou mládež důležité datum. Konalo se totiž zastupitelstvo města Chomutov, na kterém se díky splnění všech podmínek mohlo hlasovat o uvolnění dotace pro žákovské týmy ve výši 2,4 milionu korun. Zásluhou podpory napříč politickým spektrem byla dotace uvolněna, což je pro zachování mládežnického hokeje vynikající zpráva.

Nový výbor zapsaného spolku měl po svém zvolení před sebou jako jeden ze zásadních úkolů připravit vše, aby se o uvolnění dotace vůbec mohlo hlasovat. V době zvolení už byla vyúčtována předchozí dotace, následně se povedlo dotáhnout i jednání s městskými organizacemi, vůči nimž měl zapsaný spolek závazky.

„Jsem rád, že úsilí kolegů z výboru, kteří si vzali tato jednání na starost, má pozitivní výsledek,“ těší Ing. Daniela Badinku. „Zároveň bych touto cestou chtěl poděkovat všem zastupitelům, kteří pro uvolnění dotace zvedli ruku. Jsem rád, že nikdo nebyl proti a pouze jeden zastupitel se zdržel hlasování,“ líčí dále. „Jedná se o velký krok směrem k zachování mládežnických týmů včetně juniorů i dorostu a jsem rád, že naše snaha má u zastupitelů odezvu,“ doplňuje ještě předseda výkonného výboru.

Náročné období však nekončí, před všemi zainteresovanými je další výzva. Naplnit rozpočet pro zachování seniorského A-týmu. „Jsme si vědomi, že pro dobré fungování mládeže je důležitý i dospělý tým, proto intenzivně pracujeme na tom, abychom mohli Chance ligu opravdu hrát,“ hlásí Ing. Daniel Badinka. „Věřím, že rozhodnutí zastupitelů ještě víc přikloní na naši stranu váhající partnery, které jsme oslovili, a že zase trochu zvyšuje důvěryhodnost našeho počínání,“ uzavírá šéf výkonného výboru.