Ohlasy po utkání

„Zápas jsme si sami zkomplikovali vlastní chybou,“ říká trpce Zdeněk Ondřej

Napsal 26.10.2011 David Matula
C h o m u t o v - Po druhé v sezoně bylo k vidění podkrušnohorské derby dvou favoritů první hokejové ligy. Tentokrát se vše událo na ledě Ústeckých Lvů a blíže k vítězství měli Piráti. Nakonec ovšem lídra soutěže obrali jen o bod. Navíc nestačily ani dva kanadské body Zdeňka Ondřeje, který první gól pro svého spoluhráče připravil a druhý vstřelil sám.

Chomutovští Piráti se podruhé v aktuálním prvoligovém ročníku popasovali s hráči ústeckého Slovanu a po většinu zápasu tahali za delší konec. Nakonec si ovšem z ústecké Zlatopramen arény odvážejí pouze jediný bod. „Zápas jsme si sami zkomplikovali vlastní chybou,“ měl jasno po skončení zápasu Zdeněk Ondřej.

Piráti měli výborný vstup do utkání a první dvacetiminutovku vyhráli 2:0, když na první branku zkušený útočník nahrál, aby druhou krásnou tečí v přesilové hře přidal sám. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme dostali Ústí pod tlak. Podařilo se nám vstřelit první dvě branky, vedli jsme 2:0, ale nedotáhli to. Musíme se proto hlavně zaměřit na to, proč?“ uvědomuje si.

Zcela pochopitelně ztráta dvou bodů exlibereckého útočníka hodně mrzela. „Vedli jsme 2:0 a tři minuty před koncem dostaneme gól na 2:2, takže takováto ztráta hodně mrzí. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání, ale inkasovali jsme při vlastní přesilové hře, což se nesmí stávat a hodně to průběh zápasu ovlivnilo,“ připomíná situaci z třiatřicáté minuty, kdy Třetina obelstil v rohu dva protihráče a poté s ledovým klidem překonal Hanuljaka.

Chomutovští si hru vlastní chybou zkomplikovali, ale ta by v konečném součtu nemusela tolik mrzet, kdyby Piráti nepohrdli velkými šancemi, mezi které patřily zejména sólové úniky Fialy či Havíře. „Šancí jsme měli dost, ale nedokážeme je proměnit, což je naše bolest i v jiných zápasech. Je to škoda, ale víc nás mrzí inkasovaný gól při přesilovce, jelikož to dostalo soupeře zpět do hry.“

Zdeněk Ondřej je pracovitým hráčem, který vybojuje pro své spoluhráče spousty puků a jeho důrazná hra dělá soupeřům problémy. Nyní se zkušený útočník podílel na výsledku i bodově, když byl u obou zásahů Pirátů. „Vůbec nejde o mě. Jde o to, aby naše hra k něčemu vypadala a aby byla produktivní. Jestli dá gól Petr nebo Pavel je jedno, i když pochopitelně každého hráče osobní úspěch potěší,“ říká skromně.

Bílomodří si připsali již sedmou remízu v sezoně a všechny jsou si tak trochu podobné. „Přesně tak, jsou si dost podobné. Vedeme, ale buď po chybě, nebo rychle zase inkasujeme. Zatím je to pořád stejné,“ říká zachmuřeně a dodává. „Věděli jsme před zápasem, že Ústí doma hraje dobře a že ještě neprohrálo. Moc nechybělo, o to víc to celé mrzí.“

Piráti tak po úvodních sedmnácti kolech ztrácejí na svého soka již devět bodů. „Zúčtování proběhne až na konci sezony, ale pochopitelně chceme vyhrávat, chceme být nejlepší, ale je také potřeba se stále připravovat na vrchol sezony,“ komentuje situaci v tabulce útočník, který v letošní sezoně prozatím posbíral sedm bodů.

Jihočeský rodák hrával dlouhé roky a pravidelně extraligu, nyní se sám musí sžít s první ligou, což i dle názoru jiných není úplně snadné. „Proti Ústí má zápas vždycky extraligové parametry. Proti týmům ze spodku tabulky je to už trochu jiný hokej, kdy není ve hře takový systém a je to více rozlítané. Člověk si na to musí zvyknout, i třeba na posuzování zákroků, kdy se v extralize rozhodně tolik holí hrát nemůže, tady si hráči hodně pomáhají a prochází jim to,“ konstatuje.

Zdeněk Ondřej válel mimo jiné v dresu Pardubic, kde se také poprvé potkal s hlavním koučem Pirátů Václavem Sýkorou. „Pana Sýkoru znám z Pardubic, kde mě trénoval. Trenéry máme kvalitní, ale ve finále to na ledě hrajeme my a musíme to, co po nás chtějí plnit,“ říká závěrem.