JUNIOŘI - článek

„Zaměřili jsme se na přesilovky soupeře, a i proto jsme vyhráli,“ prozradil Dominik Pavlát

Napsal 06.10.2018 Ondřej Bartůněk, Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti v desátém kole DHL extraligy juniorů čelili silné Plzni. Od začátku však řídili utkání, když po prvních dvaceti minutách vedli 2:0. S klidem si nakonec došli pro výhru 4:1 i díky dvěma trefám v oslabení. Velkou oporu měl Chomutov v brankáři, který musel čelit velkému počtu plzeňských přesilovek. Třiceti třemi zákroky podržel svůj tým osmnáctiletý Dominik Pavlát.

Piráti v ROCKNET ARÉNĚ přivítali blízkého konkurenta z tabulky – plzeňskou Škodovku. Utkání od začátku řídili právě domácí a celkem v klidu si došli pro tříbodové vítězství, které v nadstavbě vyšperkoval bonusovým čtvrtým bodem Petr Chlán. „V první třetině jsme hráli výborný hokej. To se nám trochu pokazilo ve druhé třetině, asi jsme se na to méně soustředili. Ve třetí třetině jsme se zase vrátili k naší hře a to rozhodlo,“ popsal průběh zápasu maskovaný Pirát.

Od utkání se čekala dlouhá bitva, kde se bude čekat na chyby soupeře, která nepřinese moc šancí. Vše ale bylo jinak. Piráti od začátku táhli za delší konec provazu a po úvodní dvacetiminutovce vedli 2:0. Domácí překvapila pasivita soupeře. „Nedokážu říct, jestli je rozhodila ta cesta z Plzně. My jsme vstoupili do utkání dobře. Poslední dobou máme dobré začátky a to si myslím, že je překvapilo,“ podivil se gólman juniorky neaktivitě Západočechů.

Přitom soupeř měl spoustu příležitostí na korigování výsledku. Však Chomutovští mu nabídli hned osm přesilových her. Škodovka ale v přesilové hře ani jednou neskórovala. Naopak inkasovala dvě branky při vlastní početní výhodě. „My víme, jak Plzeň přesilovky hraje. Takže jsme se na to zaměřili. Ty dva góly v oslabení jsou už jenom bonus,“ prozradil.

Piráti po prvních deseti kolech drží v tabulce skupiny A první příčku. Jen třikrát odešli ze zápasu s porážkou a na čele mají tříbodový náskok před Slavií. Jak se budou připravovat na druhou polovinu zápasů prozradila brankářská jednička. „Snažíme se jít zápas od zápasu a nekoukat na to, co bylo. Teď se musíme soustředit na další zápasy, které přijdou po pauze,“ uzavřel odhodlaně Dominik Pavlát.