Mladežnický hokej

Žákovský souhrn: Lepší nadstavby a těžší soupeři volají

Napsala 02.12.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Na začátku posledního měsíce v roce 2021 si zmapujeme dosavadní průběh sezóny žákovských týmů. Svěřenci Davida Sedláčka už mají za sebou základní části a začali své lepší nadstavby, ve kterých narazí na kvalitní soupeře. Mužstva vedená Vladimírem Petrovkou o nejbližším víkendu finišují první období lig.

9. třída – Liga starších žáků A

Piráti do patnácti let mají za sebou takřka celou první část žákovské ligy, ve které zatím slavili devět vítězství a čtyřikrát odešli poraženi. Se třinácti odehranými zápasy a osmnácti body okupují třetí příčku v tabulce za Litvínovem a Karlovými Vary.

Vzhledem k pozici čeká chomutovské mladíky jedna z nadstavbových skupin, do kterých postoupí čtyři nejlepší po základní části. V osmičlenné skupině se všichni utkají dvoukolově každý s každým, přičemž výsledky z první části se nezapočítávají.

Produktivně se daří dvojici Nováků – Filipu a Barnabášovi, kteří nastřádali čtyřicet kanadských bodů a figurují na druhém a třetím místě ústecké tabulky kanonýrů. V brance dosáhli na podobná čísla Jan Král a Daniel Civiš.

8. třída – Liga starších žáků B

Chomutovští do čtrnácti let v základní části odehráli devět duelů, ve kterých ani jednou neprohráli, nakonec však jedno utkání muselo být zkontumováno ve prospěch Klášterce nad Ohří. Piráti i tak skončili první, takže postoupili do lepší nadstavbové skupiny.

V nadstavbové skupině čeká Piráty jednadvacet zápasů proti nejlepší týmům z regionálně blízkých oblastí. Nově tak narazí třeba na Litvínov, se kterým na úvod prohráli, a následně poměří síly například s Chebem, Tachovem a Karlovými Vary.

Podobně jako devátá třída i osmička má ofenzivní duo Daniel Váňa – Oliver Kharboutli, kteří posbírali třiadvacet kanadských bodů, jenom o kousek zpět zůstal Aleš Gelhof. V brance se pravidelně střídá trojka gólmanů.

7. třída – Liga mladších žáků C

Piráti do třinácti let už se blíží k závěru základní skupiny, ve které zatím vyhráli deset zápasů a čtyřikrát prohráli. S dvaceti body jsou zatím třetí a mají dvě utkání k dobru, ty odehrají o nejbližším víkendu.

Nejlepší čtyři týmy z ústecké skupiny následně postoupí do lepší nadstavby. V jedné ze tří osmičlenných skupin, které budou rozdělené podle územního principu, odehrají čtrnáct utkání. Výsledky z první části soutěže se nezapočítávají.   

O největší porci bodů se starají Adam Konvalinka a Jiří Gombár, kteří shodně nasbírali pětačtyřicet bodů. V brankovišti je hlavní postavou Michal Mitev, jemuž sekunduje Jan Horník.

6. třída – Liga mladších žáků D

Chomutovští do dvanácti let v základní skupině osmkrát vyhráli, získali šestnáct bodů a odešli jako vítězové, takže postoupili do lepší nadstavby. V té na úvod porazili Litvínov a museli odkládat utkání proti Tachovu a Lounům.

V nadstavbě se potkají nově například s Litvínovem, Děčínem a Karlovými Vary v osmičlenné skupině hrané tříkolově každý s každým. V základní části zářil Jakub Jíra, který v šesti zápasech zapsal neuvěřitelných šedesát bodů. Dále se činil Alexandr Moskvitin, který posbíral téměř padesátku.