Mladežnický hokej

Žákovský souhrn: I přes nízký počet zápasů se ukázaly individuality

Napsala 20.10.2020 Redakce
C h o m u t o v - V pondělí 12. října vešla v platnost další vládní opatření, která zastavila i všechen sport od trénování ve vyšších počtech až po zápasy. Mládežnické týmy Pirátů tak stihly mezi odklady a karanténami jenom pár duelů, v nichž se napříč kategoriemi ukázaly individuality i absence střelců.

U12 – Šesťáci jsou čtvrtí, mají ale méně odehraných zápasů

V déčkové lize Piráti stihli jenom čtyři zápasy, ve kterých slavili třikrát s plným počtem bodů a jednou odešli naprázdno. Na úvod rozstříleli Děčín a ve druhém domácím duelu zvládli přestřelku o čtrnácti gólech proti Litvínovu. V prvním venkovním střetnutí šesťáci podlehli Roudnici nad Labem a po čtrnácti dnech vykradli Ústí nad Labem s nulou pro Michala Miteva.

Mladíci tak přečkají nucenou pauzu na čtvrtém místě tabulky, kde mají stejných šest bodů jako Mostečtí Lvi se sedmi odehranými zápasy. I celky na prvním až třetím místě mají více dohraných utkání než Chomutovští, které zatím produktivně táhne trojka hráčů. Zajímavý počin předvedl Jiří Gombár, který nastoupil pouze proti Slovanu a podílel se na polovině gólů týmu.

Výsledky »         Tabulka »           Statistiky »

Nejproduktivnější útočníci: Jan Jäger (6+4), Miroslav Sojčík (4+2) a Jiří Gombár (1+3).
Nejproduktivnější obránci: Adam Konvalinka (5+2), Patrik Hrebinec (4+3) a Adam Falis (2+2).
Brankáři: Michal Mitev (4 Z – úspěšnost 89,87 %) a Jan Horník (3 Z – úspěšnost 80,95 %).
Nejtrestanější hráči: Jan Jäger 8 trestných minut.

U13 – I sedmáci stihli na rozdíl od soupeřů v podstatě jenom půlku utkání

Chomutov v lize mladších žáků ‚C‘ zatím hájí pátou příčku, na které má po třech duelech čtyři body za dvě plné výhry. V polovině září uhájil domácí kluziště proti Děčínu, což se mu povedlo i na konci měsíce proti Litvínovu, který sestřelil poměrem 11:4. Jedinou ztrátu zapsali sedmáci mezitím v Karlových Varech, kde se stala osudnou úvodní třetina.

Tabulce zatím vládnou po pěti utkáních neporažené Louny, za kterými je s jednou remízou Energie. Zatím skvělou bilancí září Filip Novák, který ve třech zápasech zapsal neuvěřitelných šestnáct kanadských bodů a v celkovém bodování je čtvrtý.

Výsledky »         Tabulka »           Statistiky »

Nejproduktivnější útočníci: Filip Novák (6+10), Samuel Peksa (6+4) a David Sedláček (5+3).
Nejproduktivnější obránci: Jaroslav Procházka (1+2), Sebastian Milička (0+2) a Pavel Kůrka (1+0).
Brankáři: Lukáš Geist (3 Z – úspěšnost 69,23 %) a David Albrecht (3 Z – 71,88 %).
Nejtrestanější hráči: Filip Novák 8 tr. minut a Sebastian Milička 6 tr. minut.

U14 – Zatím neporažení osmáci si oblíbili výsledek 4:1

Nejnižší počet startů stihli starší žáci Pirátů v lize ‚B‘, ve které odehráli dvě utkání a obě vyhráli poměrem 4:1, když doma přestříleli Litvínov a následně oloupili Roudnici nad Labem. I přesto se Piráti, kteří zatím jako jediní neprohráli, drží v polovině tabulky se shodným počtem bodů jako páté Louny, ty však odehrály zápasů hned pět.

Jediným gólmanem na soupisce je Jan Král, který si drží úspěšnost těsně pod 94 procenty. Skvělou bilanci dvou gólů za jediné střetnutí nasbírali David Döring, mladší bratr Filipa hrajícího v juniorce, a Samuel Peksa.

Výsledky »         Tabulka »           Statistiky »

Nejproduktivnější útočníci: Barnabáš Novák (1+3), David Döring a Samuel Peksa (oba 2+0).
Nejproduktivnější obránci: Alex Pokorný (1+0), Jiří Vejr a Jakub Hynek (oba 0+1).
Brankáři: Jan Král (2 Z – úspěšnost 93,75 %).
Nejtrestanější hráči: Filip Nastoupil 4 tr. minuty.

U15 – Deváťáci se hledají a zatím jsou bez bodu

Starší žáci Chomutova v áčkové lize odehráli stejně jako o rok starší parťáci pouze dva zápasy, ve kterých je trápila produktivita, a nakonec odešli s prázdnou. V Karlových Varech se prosadili dvakrát, ale soupeř rozhodl třígólovou prostřední třetinou. Následně Piráti doma vysoko podlehli Litvínovu, který je v tabulce hned za vedoucí Energií.

Je zřejmé, že deváťáci přečkají nucenou přestávku poslední. Při návratu budou muset zlepšit hlavně produktivitu, do které se zatím zapojila pouze čtyřka útočníků, kteří mají po jediném bodu.

Výsledky »         Tabulka »           Statistiky »

Nejproduktivnější útočníci: Jan Vaněk (0+1), Adam Martinovský, Matyáš Patočka a Vojtěch Čihař (všichni 1+0).
Nejproduktivnější obránci: všichni nula kanadských bodů.
Brankáři: David Štěrba (2 Z – úspěšnost 87,37 %).
Nejtrestanější hráči: Adam Martinovský 4 tr. minuty.