Mladežnický hokej

Zajímavé měření sil s dorosteneckým mistrem republiky

Napsal 16.08.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Netradiční zápas byl k vidění ve středu odpoledne na chomutovském ČEZ stadionu. Místní dorost ve svém prvním utkání po návratu ze Švýcarska přivítal úřadujícího mistra republiky Slavii Praha. Hrálo se na 4 čtvrtiny po patnácti minutách. Domácí v polovině téměř kompletně vyměnili sestavu, a tak do se na ledě prostřídalo více než 30 hráčů. Po základní hrací době, kterou Pražané vyhráli 12:3, přišlo na řadu krátké prodloužení a samostatné nájezdy.
přípravné utkání - středa 16. 8. 2006 – 13:30
KLH Chomutov - HC Slavia Praha 5:13 (0:4, 1:3, 1:0, 1:5 - 2:1)

Branky Chomutova: 24. Partl (D. Žižka), 43. Kolář, 58. Cvrk, 61. L. Kubík (Princ), 65. Heindl (Cvrk). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 100.

Chomutov: Syrovátka, Grus, Maštalířský, Goldhammer - Wild, Tauš, Peleška, Volhejn, Fabián, M. Žižka, Princ, A. Kubík, O. Fiala, Blažek - Dvořák, Sanko, Morava - Labuta, Partl, D. Žižka - Krebs, Mašek, Miško - Kolář, Cvrk, L. Kubík - Haindl, Topolančin, Csonka - Zajak, Vavrica, M. Ašenbrener.

1. polovina

Do první poloviny utkání vyslali chomutovští hráče širšího kádru, kteří měli zřejmě poslední možnost porvat se o místo v základní sestavě. Slavia však ukázala svoji zkušenost a herní vyzrálost a velmi rychle se dostala do tříbrankového náskoku. Domácí se poprvé prosadili za stavu 0:6, kdy David Žižka ve střelecké pozici ještě posunul puk na Daniela Partla, který zakončoval do odkryté brány. Po první půli byl výsledek 1:7.

2. polovina

Od třetí čtvrtiny nasadil KLH do boje téměř kompletní sestavu, jaká byla na turnaji ve Švýcarsku, a na ledě to bylo znát. Hrála se více než vyrovnaná partie. Ve 43. minutě dokonce skóroval Marek Kolář a díky tomu vyhráli domácí třetí čtvrtinu 1:0. Poslední patnáctiminutovka pak skončila 2:4.

Prodloužení

Nastavovalo se pět minut a Chomutov nemohl začít lépe. Hned po úvodním buly se protáhl před bránu Lukáš Kubík a bekhendem poslal kotouč přímo pod víko - 1:0. A i když slávisté vzápětí vyrovnali, tak přeci jen v prodloužení neuspěli. Rozhodl o tom v 65. minutě pěknou kličkou Tomáš Heindl - 2:1

Nájezdy

Závěrečnou třešničkou na dortu byly samostatné nájezdy. Za Chomutov nejprve netrefil bránu Pavel Zajak a Ondřej Fiala zase poslal puk do lapačky soupeřova brankáře. Neprosadili se ani slávisté. V následujících dvou sériích skórovali za domácí Tomáš Princ a Marek Kolář, ale hosté vždy rychle dorovnali. Pátá série nerozhodla - Tomáš Topolančin nedal a Pražané nastřelili tyč. Rozhodnutí tak přišlo v 6. řadě. Nejprve neuspěl Daniel Cvrk, aby vzápětí ukončil celé utkání Doležal. Samostané nájezdy skončily 2:3 pro Slavii Praha.