Aktuální zprávy

Z trávníku poprvé s porážkou, Piráti s hasiči další velký obrat nepředvedli

Napsal 23.06.2021 Libor Kult
C h o m u t o v / M á l k o v - Ke třetímu fotbalovému střetnutí v rámci přípravy na nový ročník krajské ligy vyrazili svěřenci Petra Martínka do Málkova, kde se postavili proti výběru chomutovských hasičů. Stejně jako naposledy v Otvicích nastoupil v modrých dresech Jakub Lauko, jehož tentokrát doplnil nově i Radek Havel. Hattrick prvního ze zmíněných odchovanců však na vítězství nestačil.

Podobně jaké před týdnem s účastníkem okresního přeboru i tentokrát vstoupili do zápasu lépe domácí. Členové HZS Chomutov vedli po sedmnácti minutách hry třígólovým rozdílem a odpověď ještě před pauzou našli i na snížení Jakuba Lauka ze 32. minuty.

Po přestávce zkompletoval Zdeněk Kopta hattrick a druhý zásah přidal pirátský trenér powerskatingu Libor Řepík, který hájil barvy hasičů. Vedení týmu, který se musel převléknout do růžových dresů, zkorigoval na konečných 3:8 z pohledu Pirátů Jakub Lauko, jenž se rovněž trefil třikrát.

Jak už bylo zmíněno, poprvé se v sestavě objevil Radek Havel, který ve druhém poločase dokonce trefil brankovou konstrukci, když pálil z pravé strany na bližší tyč, od níž se míč odrazil k soupeřovým hráčům. „Potřeboval jsem se hýbat, tak jsem přijel klukům pomoct,“ pronesl na ledě řízný obránce, který se na zeleném pažitu nebál ani útočných výpadů.

Pirátskou fotbalovou premiéru absolvoval Josef Pöschl, naopak i potřetí obul kopačky Vojtěch Bárta, který tak mohl srovnávat soupeře. „Myslím, že Otvice byly zatím asi nejlepší. Hlavně v prvním poločase nás uběhaly, jenže pak hodně polevily,“ pravil mladý útočník.

„Hasiči byli docela dost sehraní a hráli celou dobu naplno. My jsme hodně běhali bez míče, což nás stálo dost sil,“ okomentoval zatím nejvýraznější výsledkový rozdíl a také důvod, proč Piráti neotočili skóre jako s Otvicemi, s nimiž v poločase prohrávali dokonce 1:6 a na začátku druhé půle i 1:7.

Kadaňský rodák a klášterecký odchovanec podle vlastních slov doposud fotbal na klasickém hřišti a v klasickém složení nehrál. „Mám fotbal rád, ale chodím si s klukama občas zakopat jen na menší hřiště. Tohle už je pro mě moc dlouhé a úplně nevím jak a kde se pohybovat, takže je to z mé strany spíš taková holomajzna,“ usmíval se s tím, že ani seniorské mistrovství Evropy tolik sleduje. „Zatím jsem viděl jen první poločas našeho zápasu s Anglií, jinak mě fotbal v televizi moc nebaví. Pro mě je to na koukání pomalý sport,“ uzavřel Vojtěch Bárta se smíchem.

HZS Chomutov – Piráti Chomutov 8:3 (4:1)

Branky: 2., 13. a 49. Kopta, 17. a 80. Šíma ml., 44. a 59. Řepík, 57. Sanko – 32., 71. a 73. Lauko.