Aktuální zprávy

Z Kadaně se vrací Domin, Fiala, Míka i Révay. S nimi také třeba Boušek

31.01.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Tradiční přesuny hráčů se těsně před koncem přestupního období konají také na trase mezi Chomutovem a Kadaní. Nejinak tomu je i letos. Do bílomodrého dresu se dle původní dohody vrací hráči, kteří v Kadani měsíc hostovali (Domin, Míka, Fiala, Révay). K nim se přidá i útočná formace ve složení Gombár, Bauer, Boušek. Naopak do Kadaně půjdou "mladé pušky" Hofmeister, Milotínský a Žižka.

Na přelomu roku zamířila do Kadaně hned čtveřice hokejistů, která měla partnerskému klubu pomoci do lepší pater prvoligové tabulky. Již dopředu bylo jasně avizováno, že po měsíčním hostování se tito hráči vrátí zpátky ke svému mužstvu. Trenéři Rulík a Petrovka tak znovu mohou počítat s útočníky Fialou, Míkou a Dominem, stejně jako s obráncem Révayem.

Kvalitními výkony v dosavadním průběhu sezóny si o místo v chomutovské sestavě navíc řekli také forvardi Gombár, Boušek a Bauer. Také oni se přesunou do prvního týmu uskupení 3K.

Zejména chomutovský odchovanec Ladislav Boušek (na fotografii) má letos výbornou sezónu. Vyhýbají se mu vážnější zranění a je to znát na přísunu kanadských bodů. V těžké prvoligové konkurenci si Boušek drží bilanci téměř bodu na každé utkání. Ve 43 utkáních, do kterých nastoupil zaznamenal úctyhodných 42 kanadských bodů za 16 branek a 26 asistencí. V žebříčku celé 1. ligy patří Boušek do elitní desítky, momentálně mu patří 6. pozice.

Místním fanouškům je také velice dobře známý útočník Jiří Gombár. Letos nastoupil do 39 zápasů a zaznamenal 18 bodů (9+9). Čtyřiadvacetiletý Jakub Bauer prožívá letos v Kadani výbornou sezónu. Daří se mu bodově, ve 39 utkáních nasbíral slušných 26 bodů (15+11).

Do Kadaně "mladé pušky" Hofmeister, Milotínský a Žižka. Zůstane i obránce Rutta

Opačným směrem se přesunou chomutovské "mladé pušky". Útočníci Jakub Hofmeister (na fotografii) a Michal Milotínský dostali v průběhu sezóny prostor v prvním mužstvu a ukázali, že v nich rozhodně je potenciál. Prvnímu jmenovanému se dařilo i bodově. V osmi zápasech dvakrát skóroval a jednou přesně přihrával. Útočnou dvojici doplní mladý obránce Michal Žižka. Celá trojice patří k oporám extraligového mužstva chomutovských juniorů.

Již dříve do Kadaně zamířil obránce Jan Rutta. Člen širšího kádru reprezentační dvacítky i nadále zůstane v černožlutém dresu. V něm zatím nastoupil k 16 utkáním, připsal si 5 kanadských bodů (1+4) a trenéři mohou být s jeho výkony spokojeni.