Výroční zápas a souboj s Tygry! Do chomutovské arény přijede lídr tabulky

Napsala 20.02.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 47. kola Tipsport extraligy střetnou s Bílými Tygry. Domácí požene kupředu naplněná aréna a přerušená série porážek na venkovních stadionech, jelikož si z nedalekých Karlových Varů přivezli vysokou výhru. Naopak Liberec má v zádech porážku na domácím ledě od aktuálně druhé Sparty. Úvodní buly výročního zápasu bude na led vhozeno v neděli 21. února tradičně v 17 hodin a 30 minut.

Piráti Chomutov vs. Bílí Tygři Liberec - 1:2

V prvním vzájemném zápase Piráti podlehli až v prodloužení... Na začátku utkání byli lepší domácí, což se v průběhu třetiny otočilo. Pirátský tlak vygradoval šestnáct vteřin před koncem první periody, kdy Tomáš Pospíšil otevřel skóre. Stejný střelec využil dvounásobnou přesilovku na začátku druhé třetiny. Později dvakrát za sebou skóroval Petr Vampola, jenž oba góly vstřelil v klasické přesilové hře a vyrovnal. Za stavu 2:2 utkání došlo do prodloužení, které rozhodl v přesilové hře Petr Jelínek - 3:2p.

Druhý zápas v chomutovské aréně došel opět do prodloužení... Piráti šli do vedení už v desáté minutě první třetiny. Růžička mladší začal akci, protáhl se podél pravého mantinelu a zpoza brány přihrál na hůl Davida Květoně, který z těsné blízkosti prostřelil libereckého brankáře. Vyrovnávací gól vstřelil v polovině zápasu Petr Jelínek, který v přesilové hře dorazil kotouč vyražený od chomutovského brankáře. V pětatřicáté minutě otočil vývoj zápasu Petr Jelínek, jenž skóroval opět z dorážky.

Vyrovnávací branku vstřelil na začátku třetí třetiny Brett Skinner, který našel skulinku nad ramenem libereckého gólmana. Utkání podruhé dospělo až do prodloužení, které opět rozhodl tým domácích. Pospíšil našel v 61. minutě najíždějícího Romana Červenku, jenž Schwarze nadvakrát překonal a rozhodl zápas - 3:2p.

Střetnutí v Home Credit areně rozhodla nepovedená první třetina... První liberecká rána přišla v sedmé minutě, kdy Petr Jelínek otevřel skóre. Po uplynutí první poloviny třetiny Tygři během intervalu čtyř minut a třiadvaceti sekund udeřili hned čtyřikrát. Góly vstřelili postupně Lukáš Derner, Michal Birner a dvě přesné trefy za sebou přidal Michal Řepík. Ve dvacáté minutě korigoval skóre Juraj Valach, který napřáhl na vrcholu kruhu a prostřelil Lašáka. Druhá třetiny přinesla gól až ve 40. minutě, kdy Jakub Valský přihrával přes brankoviště, ale jeho kotouč si do vlastní sítě srazil jeden z obránců. Skóre uzavřel v 58. minutě střelec předchozího gólu Jakub Valský, který si poradil se samostatným únikem a prostřelil Kopřivu podruhé v zápase - 7:1.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec
7. místo
70 bodů
POZICE1. místo
100 bodů
117:130SKÓRE 153:99
488 minutTRESTNÉ MINUTY808 minut

Piráti rozstříleli Vary, Liberec podlehl Spartě

Pospíšil 1+1, Käpmf 1+1, Rutta 1+1, Červenka 0+3... Do zápasu vstoupili v KV areně lépe domácí, kteří si z prvních útoků vytvořili nějaké šance, žádnou ale neproměnili. Poté se začali Piráti dostávat do zápasu. Po několika příležitostech během přesilových her na obou stranách ke změně skóre nedošlo. Až ve dvacáté minutě Hřebejk přihrál před bránu Davidu Kämpfovi, který doklepl kotouč do prázdné klece.

Začátek druhé třetiny byl v režii hostů, ale potom se hra přesunula spíše do středního pásma. V osmadvacáté minutě Vladimír Sičák vypálil od modré čáry a vyrovnal stav utkání - 1:1. Krátce na to vrátil Pirátům vedení Tomáš Pospíšil, jenž si připsal zvláštní gól odražený od bruslí. Ve 37. minutě navýšil vedení David Květoň, který zamířil přesně do horního rohu.

Ve třetí třetině Peter Ölvecký napřáhl mezi kruhy a prostřelil Závorku. Další branku si připsal v přesilové hře Jan Rutta. Skóre uzavřel v 50. minutě Marek Račuk. Poté aktivita obou celků opadala a Piráti si pohlídali tříbodové vítězství - 1:6.

Liberec ve 28. minutě zápasu prohrával 0:3... Liberec nezačal zápas dobře. V desáté minutě Ševce obral o kotouč Miroslav Forman a ve vlastní oslabení otevřel skóre. V první polovině druhé třetiny přišly další dvě rány. Nejprve byl Lukáš Cingel úspěšný v rychlém protiútoku, poté se Miroslav Forman ve skrumáži před bránou nejlépe zorientoval a navýšil znovu v oslabení na rozdíl tří branek.

O chvilku později ukončil pohlednou kombinaci Michal Řepík a vstřelil první gól Liberce. Ve 37. minutě padla branka na obou stranách hřiště. Jan Buchtele využil početní výhodu, když byl velmi důrazný na brankovišti. Odpověď našel Martin Bakoš, který po jednatřiceti vteřinách bekhendem překonal sparťanského gólmana - 4:2. V 58. minutě těsně po odvolání Schwarze z brány Petr Kumstát pečetil výhru hostů.