Aktuální zprávy

Výkonný výbor svazu zamítl žádost klubu o zařazení A-týmu do druhé ligy

15.03.2021 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Když vyšlo najevo, že krajskou ligu mužů nebude možné dohrát kvůli přetrvávajícím přísným vládním opatřením proti šíření onemocnění COVID-19, podal klub k výkonnému výboru ČSLH žádost o zařazení A-týmu Pirátů do druholigového ročníku 2021/2022. Svaz třetí březnové pondělí na svém webu informoval o zamítnutí chomutovské žádosti.

Vedení Českého hokeje podmínilo schválení žádosti souhlasem všech stávajících účastníků třetí nejvyšší soutěže. Jak vyplývá z odůvodnění svazu, některé kluby se postavily proti či své stanovisko nesdělily. „Vzhledem k tomu, že více než třetina klubů se zařazením buď nesouhlasila, nebo se v termínu nevyjádřila, výkonný výbor ČSLH žádost klubu Piráti Chomutov neschválil,“ píše se v materiálu svazu z jednání řídícího orgánu hokeje v České republice.

Ten sice konstatoval, že zařazení Pirátů by pro sportovní kvalitu a diváckou atraktivitu druhé ligy bylo přínosem, ovšem vzhledem k postupům a sestupům zohlednil postoj klubů. Výše uvedené znamená, že A-tým i nadále zůstává v krajské lize Ústeckého kraje.

„Nebyli jsme si jistí, jestli je potřeba většina nebo stoprocentní souhlas. Nicméně jsme měly zprávy, že v podobných případech v minulosti byla nutná podpora takového kroku ze strany všech klubů. My jsme měli signály, že některé kluby jsou proti našemu zařazení administrativní cestou, takže nás rozhodnutí výkonného výboru úplně nepřekvapilo,“ reaguje Daniel Badinka.

„Zároveň však platí, co jsme avizovali už při oznámení o nedohrání krajské ligy. Budeme se chystat na novou sezónu s tím, že případným jednáním o získání licence na druhou ligu od některého z účastníků bychom se nebránili,“ doplňuje ještě předseda klubu.