Aktuální zprávy

Vyjádření klubu k návrhu na insolvenční řízení

Napsal 31.01.2020 Klub
C h o m u t o v - Ve středu 29. ledna podaly společnosti ALL SPORTS a.s. a SPORTTIME, s.r.o. u Krajského soudu v Ústí nad Labem insolvenční návrh s návrhem na prohlášení konkurzu společnosti Piráti Chomutov, a.s. Soudce neshledal důvody k rozhodnutí o úpadku, přesto insolvenční řízení dál běží. Aktuální stav popisuje za klub statutární ředitel Ing. Adam Zwettler.

„Jsme si vědomi, že závazek vůči oběma společnostem existuje, na druhou stranu jeho část rozporujeme. Krok protistrany nás do určité míry překvapil, ale zároveň ho rozhodně nebereme na lehkou váhu. Vše je sice čerstvé, přesto jsme se všichni z výboru sešli, abychom začali pracovat na vyřešení této nepříjemné situace, která nám v úsilí zachránit chomutovský hokej příliš nepomáhá.

V tuto chvíli chceme všechny fanoušky ubezpečit, že dospělý hokej jako takový v ohrožení není, neboť licence je vedená na zapsaný spolek. Do června chceme mít uhrazené veškeré splátkové kalendáře vůči hokejovým subjektům. Nové uzavírat nebudeme, protože v aktuální sezóně mají hráči uhrazeny všechny výplaty.

Jsme si vědomi, že u mimohokejových subjektů nám umazávání dluhů nejde tak rychle, jak bychom sami chtěli, ovšem i v tomto směru jsme se posunuli. Bohužel zmíněné společnosti jsou jediné, se kterými jsme se nedohodli na splátkách.

Vzhledem ke konci přestupního termínu nyní napneme všechny síly, abychom nastalý problém vyřešili tak, aby se hráči mohli soustředit výhradně na hokej a dosáhli v play-off co nejlepšího výsledku.“