Aktuální zprávy

Vyjádření klubu k aktuální situaci a probíhajícím jednáním se zástupci města

02.06.2016 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Pondělní jednání zastupitelstva statutárního města Chomutov nepřineslo pro hokejový klub žádný definitivní závěr. Žádost o systémovou podporu, která byla klubem předložena, se do programu jednání vůbec nedostala. To hned v úvodu pobouřilo zhruba stovku pirátských fanoušků, kteří na veřejné zasedání přišli diskutovat právě o tomto tématu. „Byl jsem velmi mile překvapen, kolik příznivců hokeje, a sportu obecně, na jednání dorazilo. Klub v tomto směru nevyvíjel žádnou aktivitu, proto mě jejich přítomnost v jednacím sále velmi potěšila. Rád bych jim poděkoval za jejich příspěvky do diskuse a za zájem, který o svůj klub projevili,” řekl statutární ředitel klubu Jaroslav Veverka.

Vzhledem k tomu, že více než čtyřhodinová diskuse zastupitelů na téma podpory hokejového klubu nepřinesla žádný závěr, zůstává situace ohledně dalšího fungování Pirátů v Chomutově stále nejasná. Přestože politická situace na chomutovské radnici není úplně přehledná, přineslo pondělní jednání alespoň částečné odkrytí názorů jednotlivých politický subjektů. „Po veřejném zasedání máme trochu jasněji v tom, kdo o extraligový hokej ve městě má zájem a pro koho to není téma k jednání.”

A právě proto, že majitel klubu si z pondělního zasedání neodnesl žádný konkrétní závěr, přiznává ústy statutárního ředitele, že i nadále intenzivně analyzuje vzniklou situaci a jedná o několika možných scénářích, které by v následujícím období mohly nastat. „Z předchozích jednání s představiteli města vyplývalo, že panuje shoda na zachování mládežnického hokeje. Na podpoře seniorského týmu v Tipsport extralize shoda nepanovala, proto jsme deklarovali, že podnikneme kroky k případnému přesunu licence do jiného města. I přesto jsme avizovali, že v každém případě poskytneme městu Chomutov vždy poslední možnost situaci přehodnotit,” říká Veverka.

Klub také uvedl na pravou míru aktuální vyjádření kladenského primátora Milana Volfa, který přesun extraligové licence dementoval. „Chtěl jsem znát názor pana primátora, proto jsem se s ním osobně sešel. O žádných konkrétních částkách jsme se spolu nebavili. Je potřeba říct, že město Kladno má v klubu minoritní podíl a rozhodující slovo má rodina Jaromíra Jágra, která je většinovým vlastníkem klubu. A právě s Jaromírem Jágrem mladším jsme nad tímto tématem již delší čas v kontaktu. Zásadní by tak bylo jeho rozhodnutí, nikoliv názor pana primátora Volfa, který zastupuje minoritního vlastníka,” řekl na závěr statutární ředitel Jaroslav Veverka.