Ohlasy po utkání

„Výhra za tři body je přesně to, co jsme v tuto chvíli potřebovali,“ prozradil Adam Jánošík

Napsal 25.01.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti porazili v posledním utkání třetí čtvrtiny základní části Tipsport extraligy Plzeň 4:3. Do střetnutí zasáhl i slovenský obránce v chomutovský službách Adam Jánošík. Člen druhé obranné dvojice zaznamenal v zápase tři střely na brankáře Polívku, z nichž jedna skončila za zády plzeňského maskovaného muže.

„Byl to pro nás strašně důležitý zápas, plný bojovnosti. Bylo to hrozně vyrovnané, o čemž svědčí i výsledek. Jsme strašně rádi, že jsme ho strhli na naší stranu. To je právě to, co potřebujeme,“ zhodnotil zápas 39. kola bek Adam Jánošík.

Slovenský reprezentant, který před Vánoci hrál na švýcarském podniku Arosa Hockey Challenge se snažil najít i hlavní momenty nedělního střetnutí: „Každý gól byl hrozně důležitý, ale jak jsme zároveň vždy dostali, tak to nebylo jednoduché. Začali jsme dobře třetinu, ale opět jsme inkasovali, takže opravdu to nebylo jednoduché na psychiku. Jsem rád, že jsme to zvládli a nakonec vyhráli.“

Adam Jánošík strávil v zápase s Plzní na ledě 20 minut a 15 vteřin.

Rodák ze Spišské Nové Vsi se do dějin zápasu poprvé zapsal v patnácté minutě, když nahrál na vyrovnávací branku Romana Červenky. „Při té brance zahrál pěkně Marek Tomica, který mě tam dobře viděl. Já jsem jen poslal kotouč dopředu a Červus již tyto situace umí proměnit. Jsme strašně rádi, že ho máme,“ vrátil se k první pirátské trefě utkání obránce s číslem 3 na dresu.

Další výrazný moment 180 centimetrů vysokého obránce přišel v polovině druhé periody, kdy zvyšoval na průběžných 3:1. „Myslím, že David Květoň tam měl puk. Já jsem si sjel mezi kruhy a prostě jsem vystřelil. Chceme hrát všechno do brány, takže jsme hned vystřelil a padlo to tam. Za branku jsem hodně rád,“ neskrýval spokojenost člen druhého obranného páru.

Piráti v pátek prohráli šestibrankovým rozdílem na ledě pražské Sparty a protáhli tím sérii na čtyři porážky v řadě. „Samozřejmě není příjemné prohrát takový počet zápasů. Na Spartě jsme dostali trošku více gólů, ale pořádně jsme si to rozebrali a soustředili jsme se na zápas s Plzní, který jsme chtěli zvládnout,“ poodhalil Adam Jánošík něco z pirátské přípravy na domácí duel se západočeským sokem.

Již v úterý čeká na svěřence trenérského triumvirátu Růžička-Kopřiva-Šťastný další domácí zápas. Na led SD ARÉNY dorazí celek třineckých Ocelářů. „Každý známe kvalitu Třince. Já si myslím, že ani jeden zápas není v extralize jednoduchý. Musíme jít do úterního zápasu bojovně, s nasazením jako proti Plzni a opět urvat tři body,“ sdělil svá očekávání k nejbližšímu protivníkovi.

Do chomutovské stánku chodí v průměru 4 925 diváků, což řadí Krušnohorce na sedmé místo mezi všemi extraligovými celky. Jak by tedy pozval Adam Jánošík příznivce na úterní utkání? „Fanoušci určitě vědí, jaký má Třinec tým a jaký hraje hokej. My děláme všechno proto, abychom vyhrávali a splnili svůj cíl. Budeme strašně rádi, když nás v úterý přijdou podpořit a my na ledě uděláme všechno proto, abychom vyhráli.“