Ohlasy po utkání

„Všichni jsme plnili, co jsme měli a díky tomu došli k vítězství,” radoval se Filip Suchý

Napsal 09.10.2019 Eliška Ratiborská, Michal Luxa
C h o m u t o v - I podruhé v jednom týdnu udrželi Piráti všechny tři body doma a z ROCKNET ARÉNY tak odjela s prohrou i Poruba. Svá kouzla na ledě předvedl i útočník Filip Suchý, který během téměř dvaceti tří minut na hřišti zvládl dvakrát vsítit branku a to jen v rozmezí několika málo sekund.

Piráti nasázeli hokejistům Poruby osm branek, z nichž polovinu až v závěrečné třetině hry. Na úvod utkání se oba celky o vývoj skóre přetahovaly, Chomutovští ale nakonec převahu získali. Místo hub se vydal sbírat body Nicolas Hlava, který jich vybojoval celkem pět, za gól a čtyři asistence. Dvakrát nahrával právě Filipu Suchému.


„Řekl bych, že ze začátku to bylo dost vyrovnané utkání. Dali jsme nějaké góly, potom Poruba srovnala a my znovu odskočili. Hrálo se nahoru dolů a musím říct, že to byl dobrý prvoligový zápas,“ zhodnotil Filip Suchý dvanácté kolo Chance ligy.


Několik šancí otočit utkání na svou stranu Piráti odmítli a jasné vedení získali až ve třetí třetině. „Zlomovým momentem byl podle mě gól Lukáše Klímy v oslabení, ačkoliv se to takhle po zápase špatně hodnotí. I nástup do třetí třetiny jsme měli dobrý. Těžko říct, ale jsme hlavně moc rádi, že jsme získali tři body a ubránili dlouhé oslabení,“ těžce hledal klíčový moment dvaadvacetiletý útočník.


V zápase byla k vidění i dvojnásobná přesilovka domácího mužstva, kterou ale neproměnilo v gólovou. „V přesilovce pět na tři jsme hráli zeshora, ale měli jsme hrát spíše zespoda. Proto se nám nepodařilo vsítit branku. Naštěstí jsme pořád věřili, že vyhrajeme a stalo se tak,“ zůstával přesto pozitivní.


Ruce nad hlavu zvedal Filip Suchý hned dvakrát v rozmezí pouhých sedmadvaceti vteřin. Z toho jednou během přesilové hry. „Při první brance jsem prohrál buly, ale nějak se to tam odrazilo a Nick Hlava mi dobře nahrál, takže jsem jen vystřelil a gólman asi zrovna neviděl. U druhé mi zase Nick přihrál mezi kruhy a já to dal do poloodkryté brány. Jsem za to moc rád, ale ještě víc za tři body,“ vysvětloval situace ze svého pohledu.


Zmiňovaný Nicolas Hlava ve dvanáctém kole nasbíral pět bodů. „Nicolas byl klíčovým mužem. Hrál výborně a jsem moc rád, že jsem ho měl v lajně. Všichni jako celek jsme plnili, co jsme měli a to je dobře,“ chválil kolegu i celý tým rodák z Horních Lukavic.


Piráty stále trápí rozšířená marodka, sestava se proto často točí a na ledě se potkávají i nové tváře. „Nemyslím si, že točení lajn je nevýhodou. Každý hráč má něco svého, musíme si na takovýto způsob hry zvyknout. Mně osobně to nevadí a jsem rád, když si v lajně vyhovíme,“ usmíval se. 


V druhé třetině nebyla domácímu celku uznána branka, což často pohne se soustředěním celého týmu. Tentokrát se Chomutovští však nenechali rozhodit a vybojovali všechny tři body. „Já jsem tu situaci upřímně viděl až na kostce, takže nevím co se tam stalo. Každý si to ale musí v hlavě srovnat sám a soustředit se na zápas. Řekl bych, že jsme se s tím vyrovnali docela dobře,“ uzavřel spokojeně.

×
Dnes v 13:45 | Dor.
BK Havlíčkův Brod
Piráti Chomutov
×
Dnes v 16:00 | Muži
Piráti Chomutov
ČEZ Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov