Ohlasy po utkání

„Vítězství nad Hradcem má pro mě větší cenu než to minulé,“ zhodnotil Zdeněk Ondřej

Napsal 12.12.2011 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti porazili ve dvaatřicátém kole HC VCES Hradec Králové 3:1 a udržují si první Ústecké Lvy stále na dohled. Zdeněk Ondřej má letos odehranou velkou dávku zápasů a jeho formace, kterou sdílí se Sikorou a Hafenrichterem, patří k nejdravějším v celé soutěži. Není divu, že si v dnešním veledůležitém utkání připsala v pětadvacáté minutě vítěznou branku.

Utkání začali lépe hosté, když vstřelili branku ze situace dvou proti jednomu. Zdeněk Ondřej vysvětluje příčinu pomalejšího startu: Nevstoupili jsme do utkání úplně nejlépe, Hradec začal hrát hodně na brejky, čímž nás trochu překvapil a začátek tedy nebyl úplně ideální. Nicméně postupně jsme dostávali soupeře pod tlak a otočili skóre, oddychl si. Promluvil také o gólu Pirátů, který nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Nechci to úplně posuzovat, jelikož jsem to neviděl na videu, ale myslím si, že nám tam rozhodčí upřeli gól v přesilovce. Což byl jeden z výsledků zvyšování našeho tlaku, ví na druhou stranu jedenatřicetiletý forvard.

Druhá třetina přinesla vítěznou branku Jaroslava Hafenrichtera, ke které Zdeněk Ondřej asistoval. V poslední části už jen završil Lukáš Pulpán gólem téměř přes celé hřiště do prázdné klece. Ve druhé třetině jsme stále hodně stříleli a měli hodně šancí. Jak nám to tam padalo v minulých zápasech, tak jsme se teď trochu trápili. Ale každý zápas je jiný. Jsem rád, že jsme otočili na 2:1, pohlídali si poslední třetinu a do prázdné brány jsme uzavřeli na 3:1, dodala opora třetí útočné formace.

Zdeněk Ondřej při tvrdé práci v posilovně

Po ofenzivních smrštích z posledních tří zápasů, kdy Piráti nasázeli dohromady 27 gólů, přišlo utkání poměrně chudé na branky. Levoruký útočník ovšem jeho váhu nepodceňuje. Abych řekl pravdu, tak toto vítězství 3:1 je pro mě mnohem cennější, než 14:3, protože hrajeme ze zabezpečené obrany a podle daného systému. V zápase proti Mostu po první třetině, která skončila 7:0, už žádný systém nefungoval. Byl to hokej jako na pouti, vrací se k sobotní přestřelce na mosteckém ledě.

Deset utkání v řadě bez porážky – taková je momentální bilance chomutovských Pirátů. Krušnohorci jsou očividně ve velké formě. Pohoda v týmu je, ale je to relativní. Všichni víme, o co tomuto týmu jde a chce to poctivou práci jak na ledě, tak mimo něj. Jít zápas od zápasu a postupně se připravovat na to, co nás na konci sezóny čeká, zůstává odchovanec Jindřichova Hradce nad věcí.

S devětadvaceti odehranými zápasy patří Zdeněk Ondřej mezi nejvytíženější hráče Chomutova. Dobře si je tedy vědom každého dobrého impulsu, který je do hry vnesen. Hra se samozřejmě zvedla, vše vypadá lépe. Konečně přichází i ty výsledky, které potřebujeme. I přes ne úplně vydařený začátek jsme se včas rozjeli a hokej tu začíná mít nějakou tvář. Nesmíme sedět někde na hrušce a koukat, jak se nám vše daří. Chce to stále poctivou práci, kterou podle mého tento tým dělá. Výsledky se pak dostaví, upozorňuje.

Už ve středu čeká Piráty další zápas. Vyjedou na Hanou, kde je bude hostit tabulkový soused Olomouc. Teď máme řadu zápasů, ve kterých hrajeme s elitními soupeři. Jsou před námi ještě Olomouc a Jihlava, což jsou přesně ty nepříjemné mančafty ze špičky soutěže. Musíme jít zápas od zápasu, pokusit se Olomouc potrápit a sebrat jim body. Zdeněk Ondřej uzavřel rozhovor skromnou odpovědí na otázku, jestli se přijde podívat na čtvrteční zápas Česka proti Švédsku: Určitě si to nenechám ujít.