Aktuální zprávy

Vězeňská služba pomůže rodinám dvou obětí střelby v ostravské nemocnici, přidají se i Piráti

Napsal 23.01.2020 Klub
C h o m u t o v - V polovině prosince otřásla celou republikou obrovská tragédie. Střelec v ostravské nemocnici připravil o život sedm lidí, dva z nich byli příslušníky Vězeňské služby České republiky. Právě tato organizace nyní ve spolupráci se spolkem Život naplno a bez bariér oslovila kluby Tipsport extraligy a nejvyšší fotbalové soutěže, aby věnovaly do aukce své dresy. Výtěžek pomůže pozůstalým rodinám a v dražbě bude rovněž trikot pirátského kapitána Marka Tomici.
CHARITATIVNÍ AUKCE PRO RODINY PŘÍSLUŠŇÍKŮ VS ČR

„Chomutov jsem oslovil jako jeden z prvních týmů, protože se mi moc líbí jeho dresy,“ prozrazuje Jiří Kotáb, předseda spolku Život naplno a bez bariér. Zájemci mohou až do 24. února do 18 hodin získat podepsaný originální zápasový dres Marka Tomici z aktuální sezóny. „Mužstvo samo iniciovalo krátce po tragédii návštěvu pietního místa před ostravskou nemocnicí, proto jsme se zapojením do aukce vůbec neváhali,“ uvádí šéfka klubového marketingu Marcela Mošnová Dušková.

Start společného projektu Vězeňské služby ČR a spolku Život naplno a bez bariéry byl oznámen ve čtvrtek 23. ledna na tiskové konferenci v pražském hotelu Amarilis za účasti zástupců některých klubů. Před kamery a novináře předstoupili kromě jiných i generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal, již zmíněný šéf spolku Život naplno a bez bariéry a nechyběl ani Marek Tomica.

„Jsem rád, že rivalita ze hřišť jde v takovýchto případech stranou a dokážeme se všichni spojit, abychom pomohli dobré věci. Za Piráty mohu slíbit, že nezůstane jen u věnování dresu do aukce. Domluvíme se v kabině, abychom ještě další částku přidali,“ pronesl kapitán Pirátů.

Ostatně pomoci může v podstatě kdokoliv. Současně s aukcí totiž běží veřejná sbírka vyhlášená Generálním ředitelstvím Vězeňské služby ČR a Nezávislým odborovým svazem Policie ČR, kterou podporují i ministryně spravedlnosti Marie Benešová a členové podvýboru pro vězeňství Poslanecké sněmovny Parlamentu Petr Sadovský (předseda) a Andrea Babišová (členka).

Zmíněná sbírka má pomoci rodinám nadstrážmistra Petra Langa z Věznice Heřmanice a podpraporčíka Petra Šroma z Věznice Ostrava. První jmenovaný svým jednáním zachránil přímo v čekárně život mladší ze svých dcer, druhý pak s onkoložkou ostravské nemocnice vychovával v tuto chvíli devítiletého syna. Od 16. prosince 2019 do 15. února 2020 může kdokoliv pomoci zasláním libovolné částky na účet 4200555535/6800 s variabilním symbolem 150220.

 

×
Dnes v 18:45 | Dor.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary