Rozhovory

Veni, vidi, gól! Junioři Svoboda, Döring a Šugár mají první puky do sbírky. „Neskutečný pocit.“

Napsal 22.08.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - Přišel jsem, viděl jsem, skóroval jsem. Tak by bylo možné parafrázovat slavný antický výrok pro aktuální dění v pirátském áčku. Na sklonku třetího srpnového pracovního týdne totiž Tadeáš Svoboda, Filip Döring a Pavel Šugár debutovali mezi dospělými a jen prostřední jmenovaný čekal na gól až do druhého startu. Další dva rozvlnili síť hned v premiéře.

Vše odstartoval Tadeáš Svoboda, jenž v Děčíně srovnal na průběžných 1:1 a ve stejném duelu přidal asistenci na druhý chomutovský gól. O den později v Chebu se znovu zapsal do střelecké listiny. Na ledě Stadionu snížil dvěma trefami na konečných 5:6 z pohledu Pirátů Filip Döring, ještě předtím si připsal gól i debutující Pavel Šugár.

Všichni tři se shodují, že před premiérou v seniorském hokeji je přepadla nervozita. „Při prvním střídání jsem byl nejistý, ale pak to ze mě spadlo,“ shrnuje za všechny Pavel Šugár. Odchovanec mosteckého hokeje mířil přesně v Chebu krátce po Tadeáši Svobodovi, který jako jediný ze zmíněné trojice ještě čeká na plnoletost.

Té dosáhne na konci kalendářního roku, ovšem už nyní má v rodinném souboji se starším bratrem Matyášem jeden trumf. V chomutovském áčku se totiž trefil do černého jako první, jeho sourozenec má zatím na kontě nulu, přestože za A-tým už odehrál 41 mistrovských zápasů v Chance lize. „Ale bráchu jsem nijak nehecoval,“ usmívá se místní odchovanec.

Mladí střelci se narodili v roce 2003 a doposud nastupovali jen za mládežnické týmy, aktuálně se chystají především na extraligu juniorů. Nová zkušenost jim může hodně pomoct. „I tyhle zápasy byly o rychlosti, ale víc se hraje hlavou,“ srovnává Filip Döring. Univerzál schopný nastoupit v útoku i obraně tak jako jediný nezmínil silovější pojetí.

Odchovanci hokeje v Klášterci nad Ohří dojel pro puk Martin Hartman, jenž naposledy shodou okolností hájil barvy právě Tygrů. „Ptal se, jestli to byl můj první gól. Když zjistil, že ano, jel mi pro puk,“ popisuje Filip Döring, který o den dřív přivezl kotouč Tadeáši Svobodovi. Pavlu Šugárovi ho sebral kapitán Kamil Charousek. „Moc mu děkuji,“ vzkazuje na dálku.

Členové juniorské družiny tak mají první pryžové suvenýry do sbírky a především neopakovatelný zážitek. „Před tolika lidmi jsem ještě nehrál,“ zmiňuje Tadeáš Svoboda. „Byla to neskutečná euforie, která mě nakopla do dalších střídání,“ líčí Pavel Šugár. Filip Döring pak prozrazuje, že gól ho natolik nakopl, že chtěl dát ještě jeden, což mu nakonec povedlo a jako jediný z trojice skóroval dvakrát v jednom střetnutí. „První zápasy za áčko jsem si užil,“ uzavírá znovu za všechny tři.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC AZ Havířov 2010
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Lovosice
Piráti Chomutov