Ohlasy po utkání

„Vedení nám dodalo trochu odvahy,“ liboval si Štěpán Lukeš po první venkovní výhře

Napsal 26.10.2018 Michal Luxa, Zuzana Spurná
O l o m o u c / C h o m u t o v - Ve třináctém kole Tipsport extraligy zajížděli Piráti na led Olomouce, kde získali důležité tři body. Mezi stavebními kameny v cestě za vítězstvím byl Štěpán Lukeš, jenž pochytal třicet střel a podržel Severočechy v důležitých momentech.

Po dvou nezdarech v Karlových Varech a doma s Třincem Chomutovští opět zabrali a získali tři body v Olomouci. Piráti do duelu vstoupili výborně, čímž odstartovali cestu za vítězstvím. „Určitě nám pomohla první třetina, kdy jsme vstřelili tři branky. To se nám letos ještě nepovedlo,“ pochvaloval si Štěpán Lukeš.

„Byl to výborný pocit dostat se do vedení 2:0. To nám asi dodalo trochu odvahy do zbytku zápasu. Byla to přetahovaná až do úplného konce. Za stavu 3:1 nebylo nic vyhraného, což jsme všichni věděli a jsme rádi za první tři body z venku,“ popisoval dále střetnutí.

Běžela polovina třetí minuty, když do pásma po levé straně zajel Jan Havel, jehož pokus skončil v bližší šibenici. Na jeho branku v průběhu třetiny navázal ještě dvěma zásahy Fin Masi Marjamäki. „Jsme v situaci, kdy si vedení musíme vážit. Naopak tyhle situace už nesmíme prováhat,“ reagoval Štěpán Lukeš bezprostředně po utkání na výborný nástup svého mužstva.

utkání se zcela jisté lámalo při třetí brance, kdy hráč s jednapadesátkou na zádech ujel Kohoutům a prostřelil pětadvacetiletou dvojku Mory. „Honzovi Lukášovi nevyšla první třetina, což nám pomohlo. Dostali jsme se do vedení a hráli v klidu,“ popisoval chomutovský mladík rozhodující moment zápasu.

Soubor Vladimíra Růžičky byl sedmkrát na trestné lavici, čehož Kohouti hned dvakrát využili. Byly to jediné puky, které mladý gólman za brankovou čáru pustil. „Hráli jsme zase docela dost oslabení a góly k oslabení určitě patří. Začínáme se tomu více věnovat a zdá se mi, že to funguje. Musíme se ještě ale více sehrát,“ odpovídal na další otázku brankář s devětadvacítkou na zádech.

„Měli jsme nepříjemnou cestu do Olomouce. Je tu nepříjemné hrát, a když Olomouc začala šlapat naplno, bylo těžké s nimi hrát,“ charakterizoval soupeře dvaadvacetiletý gólman.

Ve druhé polovině zápasu začala Mora Severočechy tlačit. Několikrát bylo před brankou hostujícího celku dusno. Ovšem Štěpán Lukeš chytal na jedničku, čímž dotáhl Piráty k vítězství. Odchovanec kadaňského hokeje předvedl třicet zákroků a hned několik z nich bylo velmi důležitých. „Bylo to nepříjemné, ale kluci mi hodně pomáhali. Takže bych jim za to chtěl poděkovat. Odrážené puky dávali pryč, aby do branky nedoputovaly,“ chválil Štěpán Lukeš na závěr.

TOPfoto: Alena Zapletalová.