Aktuální zprávy

Vedení Pirátů boj o Chance ligu nevzdává, jasno bude o něco později

03.07.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Před pár dny vedení Pirátů deklarovalo, že pro seniorský hokej v Chomutově zůstávají dvě možnosti. To platí i nadále, ovšem situace se přece jen trochu změnila. Zástupci klubu vedou sérii jednání, na jejichž konci bude setrvání Pirátů v Chance lize nebo krajská liga Ústeckého kraje.

Výbor zapsaného spolku nedávno avizoval, že chce definitivně rozhodnout do konce prvního prázdninového týdne, jenže nové okolnosti tento termín nejspíš o něco posunou. „Když jsme naposledy komentovali aktuální situace, ještě nebyla ve hře možnost vstupu nového investora, se kterým nyní jednáme,“ vysvětluje Daniel Badinka, proč padne definitivní rozhodnutí o něco později.

Předseda zapsaného spolku jedním dechem hovoří také o dalších paralelních jednáních. „Jak možná naši fanoušci zaznamenali na sociálních sítích, sešel jsem se s Liborem Zbořilem z hráčské asociace, kterému sdělil, že máme možnost získat investora, který by výrazně pomohl k vyrovnání s hráči,“ líčí aktuálně první muž klubu. „Pan Zbořil nyní bude jednat s hráči a jejich agenty o možnosti přijmutí nabídky nového investora,“ přibližuje další vývoj.

Právě doladění podmínek vyrovnání s hráči je nyní klíčem k tomu, aby Piráti mohli i nadále setrvat v Chance lize. „Pokud se dojde k dohodě o řešení přijatelném pro všechny, měla by druhá nejvyšší soutěž ve městě zůstat,“ uvádí Daniel Badinka. „Jak už jsme prohlásili nedávno, nechceme se vzdát bez boje, proto zkoušíme opravdu všechno. Věřím, že v tomto případě posunutí termínu definitivního rozhodnutí o zhruba dva týdny všichni pochopí,“ uzavírá šéf výkonného výboru zapsaného spolku s tím, že případný krach aktuálních jednání pošle chomutovský seniorský hokej do krajské ligy.