Ohlasy po utkání

„Ve třetí třetině jsme hráli daleko lépe než první dvě,“ kvitoval Michal Vondrka

Napsal 18.09.2016 Michal Luxa
C h o m u t o v – V pátém kole Tipsport extraligy přivítali Piráti v SD ARÉNĚ úřadujícího mistra z Liberce, kterého porazili po samostatných nájezdech. V první formaci tradičně nastoupil také Michal Vondrka, který byl hodně vidět. Chomutovský kapitán byl u vyrovnávací branky, také se postavil k samostatnému nájezdu.

V pátém kole přivítali Piráti před vlastním publikem Liberec. První branku vsítili Chomutovští, ale druhá perioda lépe vyšla Tygrům, kteří převážili misku vah na svou stranu. Jenže ani to nebyl rozhodující moment duelu, jelikož se ve třetí dvacetiminutovce prosadil Michal Poletín, jenž vyrovnal a v samostatných nájezdech dokonal další obrat Vladimír Růžička. „Dotáhli jsme se na 2:2 a škoda těch šancí v prodloužení. Jinak ale zaplať pánbůh, že jsme vyhráli na nájezdy,“ popisoval zápas Michal Vondrka.

V sezóně 2016/2017 se stanovilo pravidlo, které hovoří o tom, že se prodloužení bude hrát ve třech. Dne 18. září si nadstavbovou část zápasu vyzkoušeli také Severočeši. „Byl to fofr. Hrálo se nahoru - dolů a bylo to hodně o taktice. Hrálo se takticky, protože jakákoliv malá chybička mohla znamenat velký protiútok,“ hodnotil kapitán.

Chomutovský kapitán v letošní sezóně Tipsport extraligy odehrál pět zápasů, v nichž nasbíral šest bodů (2+4).

Duel byl hodně nervózní a rozhodčí udělili hráčům celkem patnáct dvouminutových trestů. Oba celky hrály několikrát v početní výhodě o dva muže. „K tomu se moc nechci vyjadřovat. Máte pravdu, že jsme hráli dlouho dvojnásobné oslabení. Fauly by se neměly stávat a je to naše určitá nedisciplinovanost,“ řekl kapitán Pirátů.

Po čtyřiceti minutách Chomutov prohrával 1:2, a tak bylo jasné, že do závěrečné části musí nastoupit s útočnou taktikou, což se také potvrdilo. Díky dobré třetí třetině si Piráti zajistili bod a následné prodloužení. „My jsme se zvedli. Hráli jsme třetí třetinu daleko lépe než první dvě. Nějaké šance jsme si dokázali vytvořit a poté jsme dali gól při přesilovce,“ ujišťoval.

V čase 46:06 si vynutili domácí přesilovou hru, když se sekáním provinil Lukáš Krenželok a přesně po minutě a půl bylo vyrovnáno. „Přihráli jsme si s Humlíkem v rohu, kde jsme udělali rotaci. Poté jsem jel do brány a Humlík to hodil na modrou na Skinnyho. Ten to dal na volej Ruttičovi, který vystřelil a mně to šlo na lopatu. Nevím, jestli mi to lopatu přilepilo na beton nebo se to odrazilo k Poldovi,“ popisoval Michal Vondrka celou brankovou situaci.

Utkání nakonec došlo až k samostatným nájezdům. Jako první se z chomutovských hráčů rozjel právě Michal Vondrka, jenž rychlou střelou nechal vyniknout Romana Willa. „To pramenilo ze situace a udělal jsem to úplně špatně, takže příště musím gólmana lépe přečíst. Ne, že by to proti Liberci bylo lajdácké, ale chtěl jsem rychle vystřelit, protože jsem tam viděl skulinu,“ přemítal hráč s číslem dvaaosmdesát.

Již před začátkem právě probíhajícího ročníku Tipsport extraligy oznámili Piráti, že nedělní domácí zápasy se budou hrát už od 15 hodin 30 minut. „Je to super! Pro mě je to jedině dobře a v tomto čase jsou nedělní zápasy opravdu super. Myslím si, že je to dobré pro rodiny. V neděli se naobědvají a poté půjdou na hokej. Přijdou domů v sedm hodin a děti mohou jít krásně spát a ráno budou čilé do školy. Naopak kdyby se hrálo od půl šesté, tak si půjdou lehnout kdoví kdy, takže tohle je úplně ideální. Navíc je to celosvětový trend a jsem rád, že jsme to převzali také,“ kvitoval na závěr.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
Piráti Chomutov