Mladežnický hokej

Ve středu se hraje vložené kolo Noen extraligy juniorů a extraligy dorostu

Napsal 27.10.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Ve středu, tj. 28. 10. je na programu vložené kolo mládežnických soutěží. Junioři se představí doma proti Plzni, a bude to jejich předposlední představení doma v základní části. Starší dorostenci se představí v Klášterci nad Ohří, proti severočeskému Litvínovu. Mladší dorost sehraje svoje utkání také v Klášterci, a to od 17:00 proti týmu z Letňan. Prvních sto návštěvníků, kteří navštíví zápasy juniorů ve středu 28. 10. a v sobotu 31. 10., dostane jako bonus lístek na zápas „A“ týmu proti Šumperku zdarma (platí pro vchod od bývalých mrazíren).

Junioři KLH Chomutov

Juniory Chomutova čekají poslední tři kola základní části, ve kterých se rozhodne, jestli postoupí do play-off nebo naopak do skupiny o udržení extraligy. Lákadlem pro návštěvníky následujících dvou zápasů může být i to, že prvních sto lidí, kteří přijdou podpořit naše juniory dostane vstupenku na zápas „A“ týmu KLH Chomutov proti Šumperku „grátis“ (platí pro vchod od bývalých mrazíren).

KLH Chomutov – HC Plzeň 1929

Plzeň je v tabulce na druhém místě a je na nejlepší cestě se dostat do play-off. Chomutov naopak o play-off musí stále bojovat, při dobré konstelaci hvězd by stačilo z posledních třech duelů získat šest bodů, ale na to se nejde spoléhat. Chomutov se prozatím dělí o šesté poslední postupové místo s dalšími dvěma týmy. Díky lepšímu skóre je to právě Chomutov, kdo je před Libercem a pražskou Slávií. Ale zpět k utkání s Plzní. Západočechy táhlou tyto hráči: Jan Stránský (14+7), Tomáš Pitule (2+14) a Jakub Lev (5+9). Utkání je na programu ve středu od 18:30, na ČEZ Stadionu v Chomutově.

Starší dorost KLH Chomutov

Vypadá to, že se po neúspěšných bojích ze začátku sezóny začíná dařit. Pomalu, ale jistě se dá vypozorovat ve výsledcích, že se tým konečně sehrál a začínají šlapat základní vlastnosti týmu. V posledních dvou zápasech si KLH připsal pět bodů za jednu výhru v normální hrací době proti Kladnu, a jednou v prodloužení doma proti stejně starému výběru Karlových Varů. Dalším soupeřem, kde si starší dorostenci budou chtít připsat další výhru, bude doma Litvínov.

KLH Chomutov – HC Benzina Litvínov

Toto utkání bude mít nádech severočeského derby, ale i sousedů v tabulce. Právě Litvínov je na předposlední pozici a Chomutov ztrácí zatím 6 bodů. V polovině odehraných zápasů získal Chomutov pouze jedenáct bodů, a bude muset alespoň dvakrát přidat, jestli bude tým chtít do play-off. Litvínov prozatím táhnou hráči typu Pavla Smolka a Jakuba Šrámka, kteří mají shodně po pěti gólech a stejném počtu asistencí. Utkání je na programu ve středu od 14:00, na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří.

Mladší dorost KLH Chomutov

Stejně jako starším dorostencům, tak i jejich mladší kolegové začali vyhrávat. V posledních dvou zápasech nastříleli celkem deset gólů a pouze tři inkasovali. Dalším, kdo prověří chomutovskou obranu bude tým z Letňan.

KLH Chomutov – HC Letňany

Tým Letňan je aktuálně na čtvrté pozici v západní skupině extraligy. Ze zatím deseti odehraných kol vyhráli hráči Letňan celkem 5 zápasů, čtyři prohráli + jednou v prodlužení. celkem mají na svém kontě tedy šestnáct bodů ze třiceti možných. Chomutov je na tom o poznání hůře, když vyhráli pouze dvakrát a jednou v prodloužení. Celkem tedy mají na svém kontě 7 bodů. Nejproduktivnějším hráčem Letňan je podle serveru hokej.cz Marek Hovorka, který vstřelil tři góly a na další tři přihrál (3+3). Utkání se hraje ve středu, od 17:00 v klášterci nad Ohří.