Energií Karlovy Vary, která bude rovnocennou náhradou za Kloten," řekl generální manažer klubu Milan Vacke. Utkání začíná jako vždy, v 17.30 hodin."> Piráti Chomutov » Ve středu místo Klotenu s Karlovými Vary
Aktuální zprávy

Ve středu místo Klotenu s Karlovými Vary

Napsal 24.08.2004 David Dinda
C h o m u t o v - Po Vispu a ruském CSKA se před chomutovskými diváky nepředstaví ani třetí ze čtveřice zahraničních soupeřů, plánovaných na letošní přípravné období. Švýcarský tým z Klotenu pozměnil plán svých přípravných zápásů a do Chomutova nepřijede. "Samozřejmě nás to mrzí, bohužel s tím ale nemůžeme nic dělat. Poučili jsme se však z předchozích dvou případů, kdy na poslední chvíli odřekl Visp a CSKA Moskva a domluvili jsme případný náhradní program, kdyby i Kloten odpadl. Díky tomu utkání není uplně zrušeno, ale střetneme se s Energií Karlovy Vary, která bude rovnocennou náhradou za Kloten," řekl generální manažer klubu Milan Vacke. Utkání začíná jako vždy, v 17.30 hodin.
Karlovy Vary mají díky duelu s Chomutovem nabytý týden, v úterý totiž hráli zápas s Litvínovem a ve čtvrtek nastoupí na vlastní ledě proti kladenskému Rabatu.

Svůj úterní zápas odehráli Západočeši na nově zrekonstruovaném roudnickém ledě, kde porazili severočeský Litvínov celkem jasně 5:1. Karlovarské Energii se v přípravě docela daří, v devíti odehraných zápasech totiž pouze třikrát prohráli. Hráči našeho středečního soupeře si dokázali poradit i s finalistou loňského ročníku extraligy a předloňským mistrem - pražskou Slavií, kterou porazili 2:1. Úspěšně si vedli i na zahraničním turné, když sice na úvod prohráli s Norimberkem 4:1, pak však dvakrát vyhráli. Nejprve nad týmem EHC Basilej 3:1 a poté i nad švýcarským Klotenem, který se měl právě ve středu představit na chomutovském ledě.

Díky tomu, že Energie odehraje tři zápasy ve třech dnech, dalo se očekávat, že do Chomutova nepřiveze nejsilnější možnou sestavu. Západočeši potvrdili, že ke středečnímu utkání vyšlou pouze jednu formaci hráčů ze základní sestavy a zbytek budou tvořit hráči ze širšího kádru.

Chomutov si v přípravě vede průměrně. Dokázal sice porazit extraligové Kladno v plné síle, ale utržil také prohru v Kadani. Ve středu má možnost ukázat, že si na protivníky z nejvyšší soupeře věří, pomoci by k tomu měli i hráči, kteří právě v Karlových Varech v minulosti působili. Ještě v minulém roce působil na západě Čech obránce David Hájek, jedna z největších posil Chomutova před letošní sezónou. Na hostování z karlovarské Energie je v Chomutově obránce Martin Toms a zkušenosti ze západočeské metropole má i další zadák Petr Mainer a útočníci Koláček s Bouškem.

Utkání začíná tradičně v 17.30 hodin.