Aktuální zprávy

Ve dvou případech je hotovo, v dalších dvou rozhodnou páté zápasy

Napsal 19.02.2008 David Matula
C h o m u t o v - Čtvrtými duely předkola dnes pokračovalo prvoligové play off a již dnes mohlo být jasno o všech postupujících a také o dvojicích pro následné čtvrtfinále. Ze čtyř sérii včera nejrychleji ukončila své působení v předkole Sareza Ostrava, která nedala šanci Kadani a zvítězili 3:0 na zápasy. Dnes se k hokejistům Sarezy přidali i hráči Havlíčkova Brodu, kteří tak vyřadili nejlépe postavený celek východní skupiny Havířov a celou sérii vyhráli 3:1. Zbylé dva duely rozhodne až páté rozhodující utkání, které je na programu ve čtvrtek a výhodu domácího publika budou mít hráči Hradce Králové a nováčka z Vrchlabí. O soupeři Chomutova můžeme prozatím jen spekulovat, ale pokud uspějí oba domácí celky, potom nás čekají duely se svěřenci Vladimíra Jeřábka, tedy celek Vrchlabí. Při úspěchu jednoho z celků by nás čekal duel s přemožitelem Kadaně Sarezou a pokud by se v obou případech radovali hosté, potom bychom cestovali do Jihlavy. Jak již ale bylo řečeno, jde pouze o spekulace, jasno bude ve čtvrtek večer.

Hrobníkovi z lopaty dnes unikl Hradec Králové, který byl v těžké situaci po včerejší porážce 3:1. Dnes začali svěřenci Pavla Pazourka výborně a po první třetině si prakticky řekli o pátý rozhodující duel. V úvodní části hry se postupně prosadili Fořt, Suchý a Starý a Hradec vedl 0:3. Jediný úspěch domácích si připsal Nahodil a domácí Slávia tak podlehla Východočechům 1:4.

První mečbol včera Rebelové na svém ledě proměnit nedokázali, přesto jim zůstal ještě jeden k dobru a tentokráte již hráči Havlíčkova Brodu nezaváhali a vybojovali si postup mezi nejlepších osm týmů první ligy. Konečné vítězství 5:2, když branky vítězů zaznamenali dvakrát Čermák, Endál, Ondráček a Borovanský, znamená konec sezóny pro Pantery z Havířova.

Po včerejší kanonádě se na tentokráte hrálo na Horáckém stadiónu v Jihlavě o poznání vyrovnanější utkání, které ovšem mělo nakonec stejný účinek jako to předešlé. Dukla opět naplno využila domácího prostředí a srovnala stav série na 2:2 a rozhodovat se tak bude až v pátém rozhodujícím utkání. Vítěznou branku zaznamenal v šestadvacáté minutě Říha.

Třebíč – Hradec Králové 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Branky:

35. Nahodil (Látal) - 5. Fořt (Kadlec), 6. Suchý (Matějíček, Haluza), 10. Starý (Kolář ), 57. Starý (Šeda )

Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4

Tebíč: Luňák – Hrbáček, Kaláb - Malena, Sedláček - Sláma L., Sláma B. - Dvořák, Bulička- Burian, Dolníček, Kreuzer - Čech, Zahradník, Heřman - Látal, Nahodil, Dibelka - Přibyl, Bárta, Obdržálek.

Hradec Králové: Koutský – Dušek, Toužimský, Kolář Jan II., Burián, Táborský, Pazdera, Karlíček, Lesák, Pavlů, Fořt, Roubík, Kadlec, Kolář Jan I. Starý, Šeda, Haluza, Sakrajda, Suchý, Kočan, Hruška, Korotvička.

Ostatní utkání:

3:2, 0:10, 3:1, 1:4

Stav série:

2:2

Dukla Jihlava - Vrchlabí 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky:

21. Čachotský (Bakus), 26. Říha (Krupka M.) - 30. Dušek (Rýgl)

Průběh utkání: 2:0, 2:1

Jihlava: Řehoř (Falta) - Ficenc, Duben, Staněk, Kašpar, Míka, Ščerban, Martinka - Čachotský, Bakus, Říha - Man, Hanzal, Krupka M. - Krupka L., Hradecký, Suk - Jonáš, Kopecký, Hrbatý - Piluša

Vrchlabí: Hylák (Ševčík) - Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vomela, Volek - Gengel, Pajič, Beck - Horčička, Přeučil, Brynecký - Vantuch, Dušek, Špaček - Nevyhoštěný, Rapáč, Jech

1:3, 3:4, 7:2, 2:1

Stav série:

2:2

Havlíčkův Brod - Havířov 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Branky:

3. Čermák (Hodek, Borovanský), 35. Endál (Varga), 43. Čermák (Vyhlídal, Třetina), 57. Ondráček (Kubeš), 60. Borovanský (P. Jelínek) - 50. Daneček (Seman), 57. Říčka (Klimeš)

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2

Havlíčkův Brod: Suchan(Neruda) – Vyhlídal, Jebavý, Procházka, Šulc, Borůvka, Pavlík, Soldán – Hodek, Čermák, Borovanský – Kubeš, Jelínek P., Ondráček – Endál, Malát, Varga – Třetina, Stromko, Němec - Dušátko.

Havířov: Valent (Novotný) - Szakál, Novák, Kopel, Peštuka, Huhto, Lašek - Strapáč, Škoda, Zdráhal, Rozum, Plánovský, Sochorek, Seman, Daneček, Velecký, Sikora, Giesel, Hulva, Říčka.

3:2pp, 2:1pp, 1:2, 5:2