Aktuální zprávy

Ve čtvrtfinále změří KLH své síly s brněnskou Kometou

Napsal 15.03.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Adrenalin, napětí, nervozita, zklamání, radost a mnoho dalšího čeká fanoušky klubů, které se probojovali do vyřazovacích bojů. Poslední 52. kolo základní části určilo dvojice pro čtvrtfinále tak, že Severočeši na svém ledě přivítají v těsném sledu hokejisty týmu HC Kometa Group Brno. Letošní vyřazovací boje budou mít nádech, který nikdy před tím neměly a zřejmě ani dlouho mít nebudou, prvoligový král totiž přímo postoupí do extraligy bez účasti v baráži…je se tedy opravdu na co těšit!!! První ze sedmi možných vzájemných duelů čtvrtfinále začne na ČEZ stadionu v Chomutově v neděli 18. března tradičně od 17:30 a ve stejný čas startuje i on-line přenos.
ČEZ stadion Chomutov
19.3.2007, 17:30
KLH Chomutov ČTVRTFINÁLE HC Kometa Group Brno
4. - 103 bodů Umístění po základní části 5. - 101 bodů
28-8-3-13 Celková bilance 26-9-5-12
4. (60b) Umístění doma 5. (60b)
17-4-1-4 Bilance doma 16-5-2-3
4. (43b) Umístění venku 5. (41b)
11-4-2-9 Bilance venku 10-4-3-9
1.-2. (204g) Pořadí útoku 3.-4. (184g)
6. (141g) Pořadí obrany 3. (124g)

Půjde o hodně a my do toho půjdeme naplno!“ vzkazuje fanouškům kapitán KLH

V úvodu jsme si ke krátkému rozhovoru přizvali kapitána Severočechů Radka Šípa a úvodní otázka směřovala k loňskému vyřazení ve čtvrtfinále, ve kterém mužstvo podlehlo Mladé Boleslavi 4:0 na zápasy. O tom, že v letošním play-off budou chtít loňské vyřazení chomutovští odčinit, není pochyb: „Určitě! My se z loňska musíme hlavně ponaučit, protože letos máme opět kvalitní manšaft.

Pokud nás fanoušci přijdou podpořit, tak se nám bude hrát o mnoho lépe .
— kapitán Severočechů
Chomutovský kapitán si je velmi dobře vědom, že v následujícím roce, nebude šance postoupit tak „veliká“: „Letos je to možná největší šance na postup, jelikož se nehraje baráž, takže by byla škoda nechat si to utéct mezi prsty…. Prvním krokem k postupu ovšem musí být přechod přes první kolo, co bude ve čtvrtfinále podle chomutovského kapitána rozhodovat? „Jistě dobrá obranná hra a nenechat se zbytečně vylučovat, jelikož přesilovky rozhodovaly celou sezónu,“ burcuje centr první útočné letky a zároveň uznává sílu týmu z moravské metropole: „Kometa je kvalitní soupeř, což dokazují celou sezónu stejně jako ostatní týmy z první pětky. Doufám ale, že budeme slavit úspěch my!

Brno má velmi nebezpečné protiútoky a kvalitní přesilovky. V tom je jejich síla! .
— Vladimír Petrovka
Před vyřazovacími boji nesmějí chybět ani tradiční rituály: „Už se v kabině něco připravuje,“ tváří se záhadně kapitán KLH, „konkrétní úprava vlasů a vousů do modrobílé barvy – klasika,“ dodává v zápětí.

Opory obou týmů po základní části

Mezi hráče, kteří táhnou brněnský útok patří forvard Michal ČERNÝ, jenž po 52 kolech nasbíral úctyhodných 50 kanadských bodů (24+26). Stal se tak nejen nejlepším střelcem, ale i nejlepším v kanadském bodování Komety.


Králem kanadského bodování Chomutova se stal Ladislav BOUŠEK (31+27). Svými 31 přesnými zásahy do černého vyhrál zároveň nejlepšího střelce I. ligy. K tomu si hokejista s číslem 81 na zádech připsal 27 asistencí a obsadil v bodování druhé nejvyšší soutěže bronzovou příčku.

Playoff je úplně nová soutěž, kde se začíná od začátku a každý chce uspět .
— Láďa Boušek


Dvorním nahrávačem forvardů Komety je Miroslav BARUS. Červené světlo za brankou soupeře pomohl rozsvítit ve 27 případech. Ve 47 zápasech si tak připsal celkem 41 kanadských bodů (14+27).

Bude záležet na začátku zápasu, na tom, jak se do něj dostaneme a na momentální situaci. Příslibem by pro nás mohl být poslední výkon v Chomutově. Snad se mu hodně přiblížíme .
— trenér Komety, Rostislav Čada

Chomutovským střelcům zase nejčastěji „servíruje“ na góly hbité křídlo druhé útočné formace Milan KOSTOUREK. Do svých statistik si zapsal nejen 38 přihrávek, ale také 18 branek a patří mu „bramborová“ medaile kanadského bodování ligy.

Nejúdernějším komandem hokejistů z moravské metropole je první formace Miroslav BARUS (14 gólů) – Radim HRUŠKA (18 gólů) – Michal ČERNÝ (24 gólů). Dohromady první útočná linie prolomila obranou hráz hostujícího týmu v 56 případech.Musíme si v Chomutově vytvořit náskok ze začátku a ubránit ho. To, že nezačínáme doma, nevidím jako nevýhodu .
— Radim Hruška

Není tajemstvím, že silnou stránkou KLH byl vždy útok. Letošní rok tomu nebylo jinak. Po 52 kolech chomutovské ofenzivě velí trio Ladislav BOUŠEK (31 gólů) - Radek ŠÍP (15 gólů) - Petr POLODNA (19 gólů). Celkem srazili obranu soupeře k zemi 65 krát.


Bude se hrát kvalitní zápas s velkým nasazením. Pro úspěch uděláme maximum .
— Radek ŠípNyní se dostáváme k obranné fázi hry, které v mužstvu Komety vévodí Alexandr LHOTSKÝ. Nejen, že je nejproduktivnějším bekem týmu (7+16), ale zároveň vede tabulku v +/- bodech, což je zvláště pro obránce ukazatel kvalitního „boření“ soupeřových gólových snah (+18). Aby toho nebylo málo, obránce s číslem 82 je také se 114 trestnými minutami „zlým mužem“.

Z chomutovské defenzivy musíme jmenovat nejproduktivnějšího beka, kterým je Roman CHATRNÚCH (7+13),
v bodování +/- vede statistikám severočeského celku Jakub TREFNÝ (+18)
a „zdí“ v chomutovské obraně je František BOMBIC, jenž na trestné lavici strávil celkem 139 minut.

Chci, aby se naplnila vize, kterou má tohle mužstvo a chci být jeho součástí .
— František BombicTím nejdůležitějším článkem obrany je kvalitní gólman. Brněnskou svatyni hájí dvojice Pavel MALÁČ a Imrich PETRÍK. První jmenovaný si připsal za 41 zápasů průměr 2,37 obdržené branky na zápas a procentuální úspěšností se vyšplhal na 92,83 procent. V celkovém žebříčku prvoligových brankářů patří Maláčovi pátá příčka. Slovák Petrík si za 19 utkání, které odchytal připsal průměr 2,34 a 91,67 procent úspěšnosti zákroků.


Chtěli jsme před klíčovými duely playoff nechat Luboše odpočinout. Chytat bude "Horča". U Michala Podolky jsme chtěli, aby zůstal v zápasovém rytmu .
— asistent chomutovského "kormidelníka"

Druhý nejvytíženější brankář I. ligy, Luboš HORČIČKA, si za 48 utkání zapsal do statistik průměr 2,59 a 91,57 procent úspěšnosti zásahů. Záda chomutovské jedničce kryje Michal PODOLKA. Ten odchytal za celou sezónu sedm střetnutí, ze kterých získal průměr 3,19 gólu na zápas a procentuální úspěšnost 90,53.

Mužstva v loňské sezóně neprošla přes první kolo, tentokrát se však někdo radovat bude!

Kometa Brno

V sezóně 2005-2006 narazila Kometa v prvním kole na havířovské Pantery, když po základní části obsadila čtvrtou příčku a začínala tak v Rondu. První duel vyzněl lépe pro domácí, kteří doslova vybojovali proti houževnatému soupeři vítězství. Odvetu však již domácí nezvládli a podlehli. Série se tak přesunula do Havířova, kde se Panteři po dvou vítězstvích ujali vedení 3:1 na zápasy. Utéct hrobníkovi z lopaty mohli Brňané v domácím prostředí, ale po těsném výsledku 0:1 skončili před semifinálovými branami.

2005/2006
1.utkání:Brno – Havířov		4:3(1:2,2:1,1:0)
2.utkání:Brno – Havířov		1:3(0:1,1:1,0:1)
3.utkání:Havířov – Brno		3:2(3:0,0:2,0:0)
4.utkání:Havířov – Brno		3:0(1:0,1:0,1:0)
5.utkání:Brno – Havířov		0:1(0:0,0:0,0:1)

KLH Chomutov

Ani Severočechům se v loňské sezóně nepodařilo projít přes první kolo. Po 52 kolech zajímali šestou pozici a narazili tak na Mladou Boleslav, na jejímž ledě sérii začínali. A úvod celé série nezačal pro KLH vůbec dobře, na ledě Středočechů nevsítili ani jednu branku a svému soupeři podlehli. Ani ve druhém klání nedokázali chomutovští překonat boleslavského gólmana a tak se série přesunula na sever Čech za stavu 2:0 pro Mladou Boleslav.

Fanoušci v Chomutově byli a jsou skvělý a já doufám, že si cestu na zimák najdou.
— kapitán Šíp
Před chomutovskými fanoušky se odehrál vyrovnaný duel, který rozhodli až samostatné nájezdy, rozhodující úder dali hosté a do čtvrtého střetnutí vstupovali s vidinou postupu do semifinále. Postup týmu z města automobilů se stal realitou, když v Podkrušnohoří vybojovali i druhou výhru a pro modrobílé tak sezóna skončila.

2005/2006
1.utkání:M.Boleslav – Chomutov	3:0(1:0,2:0,0:0)	
2.utkání:M.Boleslav – Chomutov	1:0(0:0,0:0,1:0)
3.utkání:Chomutov – M.Boleslav	2:3 sn.(1:1,1:1,0:0–0:0)
4.utkání:Chomutov – M.Boleslav 	1:2(0:1,0:0,1:1)

Letošní vzájemné souboje téměř vyrovnané

 • V prvním duelu viděli diváci dramatický hokej se šťastným koncem pro domácí. Po dvou třetinách vyrovnaného zápasu zvrátil utkání na svou stranu brněnský kanonýr Černý a rozhodl tak o třech bodech.
 • 6.kolo: Brno – Chomutov	3:2 (2:1,0:1,1:0)
 • Odveta na severu Čech začala lépe pro Kometu, která po úvodní třetině vedla o dvě a ve 45. minutě dokonce až o tři branky. Podkrušnohorci se však nevzdali a postupně dotáhli ztrátu na jediný gól, který nakonec v power-play zařídil „král“ střelců první ligy Boušek. Loterie samostatných nájezdů nakonec dopadla lépe pro KLH.
 • 19.kolo: Chomutov – Brno 5:4 sn. (0:2,1:1,3:1–0:0)

 • V předvánočním souboji viděla hala Rondo po úvodní dvacetiminutovce vedení svého týmu. Po přestávce se však karta obrátila, hosté skóre obrátili a dvěma trefami v závěrečném dějství poslali tři body do Chomutova
 • 32.kolo: Brno – Chomutov 1:3 (1:0,0:1,0:2)

 • V posledním vzájemném měření sil na ČEZ stadionu sehráli oba manšafty opět vyrovnaný zápas. Vedení se ujali domácí, ale Kometa vzápětí kontrovala. Po změně stran přidalo KLH dvě branky, ale zároveň jednu inkasovalo, takže hosté byli stále „na dostřel“. V úvodu třetí třetiny zastihli domácí Brno nepřipraveno a rázem vedli o dva góly, ale hosté přeci jen dokázali srovnat a na nájezdy oplatit Chomutovu prohru z 19.kola.
 • 45.kolo: Chomutov – Brno 4:5 sn. (1:1,2:1,1:2–0:0)

  Sestavy z posledního kola

  Brno: Petrík - Staněk, Lhotský, Šmach, Vyhlídal, David, Martínek, Mikel - Barus, R.Hruška, Černý - Hodek, J.Hruška, Appel - Mikšan, Zábranský, Näätänen - Sojčík, Vincour, Barták.

  Chomutov: Podolka - Bombic, Trefný, Chatrnúch, Černý, Vaněček, Révay, Filip, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Tauš - Heinisch, Hašek, Havlůj.