Ve Vsetíně rozhodla třetí třetina, Piráti nakonec tahali za kratší konec

Napsal 12.10.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Třinácté kolo Chance ligy zavedlo Piráty do Vsetína, s nímž sehrál chomutovský tým vůbec první mistrovské utkání v historii klubu. Svěřenci Martina Štrby dvakrát odpověděli na gól valašského protivníka, ovšem na Dostálkovou trefu v oslabení z 50. minuty už nezareagovali, tudíž venku potřetí za sebou prohráli.
13.kolo so 12.10.2019
VSR
5:2(2:1, 0:0, 3:1)
Vsetín
Gába – Slováček, Hryciow, Dudáš, Holomek, Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Pechanec, Dostálek – Tůma, Rehuš, Procházka – Hořanský, Kucharczyk, Volf – Karafiát, Šilhavý, Vítek
Pavlát – Žovinec, Pařízek, Havel, Tejnor, Štochl, Lang, D. Zeman – Stloukal, Pitule, Llewellyn – Klíma, Suchý, Chrpa – J. Svoboda, Jakub Veselý, M. Svoboda – Hrala, Tupý

Vsetín
4. Dostálek z trestného střílení, 17. Kucharczyk (Karafiát, Jeřábek), 50. Dostálek (Slováček, Gába), 55. Volf (Jeřábek), 60. Dostálek (Pechanec, Dudáš)
13. Tejnor (Pařízek, Suchý), 46. Suchý (Stloukal, Llewellyn)

Barek, Koziol – Lukš, Kráľ

Opatrný úvod se na Valašsku nekonal. Hned ve druhé minutě si druhá formace Pirátů vytvořila dobré příležitosti, jenže Chrpa sám před Gábou ani následně Suchý z úhlu do odkryté klece neskórovali. Vedení se tak ujali Vsetínští, když Vlastimil Dostálek proměnil trestné střílení nařízené za faul na vlastní osobu. Domácí útočník si najel obloukem až k mantinelu a dlouhým forhendovým blafákem překonal Pavláta – 1:0.

Během úvodní přesilovky zápasu nevyzrál na chomutovskou jedničku Procházka, tudíž Piráti po polovině třetiny vyrovnali. Ve 13. minutě Dominik Tejnor tečoval před brankou Pařízkův pokus mimo Gábův dosah – 1:1. Krátce poté měl obrat na hokejce Stloukal, jenže lapačka domácího brankáře byl pozorná. Pár vteřin po skončení další početní výhody domácích se tečí před brankou prosadil Radim Kucharczyk, jenž v úvodu 17. minuty vrátil Vsetínu těsné vedení – 2:1. Do přestávky už skóre nezměnily Slováčkův únik v další přesilovce ani Stloukalovo objetí branky v oslabení.

Na startu prostředního dějství byli aktivnější domácí, ovšem Pavlát si poradil se všemi jejich pokusy stejně jako na druhé straně Gába s výpadem Chrpy, jenž zkusil zaskočit vsetínského gólmana střelou na bližší tyč. Brzy po polovině střetnutí dostali svěřenci Jiřího Dopity k dispozici více než minut trvající přesilovku pět na tři, kterou však nevyužili, neboť Slováčkově střele vystavil stopku Pavlát a bránící trojka si počínala velmi dobře.

Pak si poprvé v utkání zahráli početní výhodu rovněž Piráti, ale Gába si s pokusem Langa od modré poradil. V tomtéž oslabení Slováček nepřekvapil Pavláta bekhendem z pravé strany na bližší tyč a skóre zůstalo stejné i po další přesilovce domácí, jež začala krátce po návratu vyloučeného Pechance. Závěrečná minuta třetiny ještě přinesla vzruch na obou koncích kluziště – Valaši ustáli závar před vlastní brankou po střele Klímy a Pavlát chytil pokus Šilhavého.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky okořenily dva Tůmovy pokusy zblízka, ovšem domácí náskok nezvýšili. Vyrovnat mohl z pravého kruhu Chrpa po zadovce Suchého, ale ani on neuspěl. Piráti přesto podruhé v duelu srovnali krok, když Filip Suchý přece jen využil přesilovku po Stloukalově přesném pasu – 2:2. Jenže v té následující se puk mířící podél mantinelu na obránce Pirátů odrazil od čárového sudího přímo na hokejku Vlastimila Dostálka, který samostatný únik nadvakrát úspěšně zakončil a v polovině třetího dějství poslal Vsetín znovu do vedení – 3:2.

Následoval čtyřminutový trest pro Hořanského a chomutovskou přesilovku ještě zesílil další vsetínský přestupek proti pravidlům. Po půlminutce se však přesilovka pět na tři změnila ve výhodu jen jednoho muže, neboť přišel také faul Pirátů. Už ve čtyřech na obou stranách si Lukáš Volf dorazil vlastní střelu z pravé strany, což na začátku 55. minuty znamenalo dvougólové vedení Valachů – 4:2. Stejný hráč tři a půl minuty před sirénou po samostatném úniku nenašel bekhendem skulinu mezi Pavlátovými betony, takže výsledek zpečetil trefou do prázdné chomutovské branky v poslední minutě Vlastimil Dostálek, jenž zkompletoval hattrick – 5:2.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): „Ve slavnostním utkání k 80. narozeninám vsetínského hokeje jsme chtěli samozřejmě uspět. Bylo to upocené vítězství, schází nám lehkost, produktivita, nedáváme zatím tolik gólů, kolik bychom chtěli. I vzadu z přemíry snahy kolikrát uděláme nějaké chyby, zapomeneme za sebou hráče. Myslím si však, že se ukázala naše velká bojovnost, kluci opravdu chtěli vyhrát. Klíčem bylo ubráněné oslabení tři proti pěti. Pak jsme v pokračujícím oslabení dali vítězný gól. Spadlo to z nás a věřím, že na toto vítězství navážeme ve čtvrtek proti Porubě.“

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Domácí vyhráli za tři body a víc bych to nekomentoval.“