Ohlasy po utkání

„Vary nás poslaly jednou nohou do baráže,“ litoval Ivan Huml po důležitém duelu

Napsal 12.03.2019 Michal Luxa
K a r l o v y V a r y / C h o m u t o v - Velmi důležité utkání přineslo hned první kolo skupiny o umístění, v němž Chomutovští zajížděli do Karlových Varů. Střetnutí Piráti nezvládli a jejich ztráta právě na západočeskou Energii narostla už na šest bodů. Pokud se Severočeši chtějí udržet v Tipsport extralize, musejí zvítězit ve zbylých zápasech a doufat, že dvanáctý celek tabulky někde klopýtne. Do souboje zasáhl také Ivan Huml, jenž se v sestavě objevil poprvé od třetího února, kdy absolvoval duel s Libercem.

O důležitosti úvodního střetnutí skupiny o umístění věděl snad každý. Pokud by Piráti zvítězili, mohli se dotáhnout právě na Karlovy Vary. Ovšem opak se stal pravdou a ztráta na Energii narostla. Navíc mají Západočeši lepší vzájemné zápasy, a tak soubor Vladimíra Růžičky musí získat o sedm bodů více nežli soupeř v boji o udržení bez baráže.

„Věděli jsme důležitost utkání. Chtěli jsme do něj vstoupit aktivně a zároveň ze zajištěné obrany, hokej byl ze začátku trochu opatrný. Tutových šancí v zápase moc nebylo, ale co k tomu říct. Když dáme jeden gól, těžko se vyhrává. Ve druhé třetině jsme měli pár šancí a jeden samostatný únik, ale gól jsme nedali. Vary nás ve třetí třetině potrestaly z jedné malé chybičky a vytěžily vítězný gól,“ hodnotil střetnutí Ivan Huml zklamaným hlasem.

„Samozřejmě se dá situace ještě zachránit, matematicky to jde. Ještě jednou hrajeme s Vary. Určitě nic nevzdáváme, budeme bojovat. Zkusíme vyhrát hned další zápas a doufat, že Energie někde klopýtne. Ovšem šestibodový náskok s tím, že mají lepší vzájemné zápasy, to je pro ně luxusní. Tohle všechno jsem si zavinili sami a cesta bude složitá,“ odpovídal na další otázku, která se týkala šestibodové ztráty v tabulce skupiny o umístění.

Že koncovka je slabinou současného Chomutova, to vědí všichni příznivci, ale i samotní hráči. Lodivod míchá sestavou, ovšem zatím se mu nedaří najít správnou chemii formací. Piráti v posledních sedmi duelech s výjimkou střetnutí s omlazenou Olomoucí nevstřelili více než jednu branku. Ivan Huml vidí hlavní příčiny v kvalitě zakončení a finální fázi akce.

„Před chvílí jsme o tom v kabině mluvili, že na jeden gól se těžko vyhrává. Je to takový příběh letošní sezóny. Někdo tam dokonce řekl, že ve dvaceti utkáních jsme dali pouze jednu branku,“ kroutil nevěřícně hlavou. „Koncovka je naší slabinou a zase se to potvrdilo. Během prvních dvou třetin jsme si vytvořili šancí určitě více, ale zakončení nebylo kvalitní na to, aby góly padly. Vary nás potrestaly a my se nemáme na co vymlouvat. Soupeř vyhrál a v zásadě nás jednou nohou poslal do baráže,“ popisoval sedmatřicetiletý matador.

„Zakončení ovlivňuje spousta faktorů. Důraz v brankovišti, kvalita střelby, kvalita nahrávky, finální přihrávky... To všechno není na takové úrovni, abychom gólů dávali více. Jsme tam, kde jsme a sezóna se nevyvíjela dobře. Teď jsme měli ještě šanci se z toho vyhrabat, ale hodně jsme si situaci zkomplikovali. Cesta ven z toho už je hodně složitá,“ nehledal výmluvy rodák z Kladna.

Dalším soupeřem ve skupině o umístění bude Litvínov, a tak Piráty čeká další derby. Jelikož Vervě už o nic nejde, nastoupila do úvodního zápasu proti Pardubicím s klidným vědomím, že si konec sezóny už může jen užít. „Nebude to proti Litvínovu nic jednoduchého. Budou tam mít kluky, kteří se budou chtít převést, hrají o smlouvy a místo v sestavě. Věděli jsme, že zápasy v play-outu nebudou lehké. Jestli si chceme zachovat alespoň teoretickou šanci, musíme vyhrát,“ burcoval před následujícím zápasem.

Naposledy se Ivan Huml objevil v sestavě Chomutova třetího února, kdy nastoupil proti Bílím Tygrům z Liberce. Od té doby fanoušci Pirátů na oblíbeného hráče marně čekali. Vše se změnilo až nyní, kdy se zkušený harcovník objevil na centru čtvrté formace. O tom, že návrat po více než měsíci byl složitý, není potřeba polemizovat. „Není to nic jednoduchého,“ povzdechl si hráč s jednasedmdesátkou na zádech. „Po takové pauze se do toho člověk chvíli dostává. Doufal jsem, že týmu pomohu o trochu více. Něco málo se nám povedlo vytvořit, ale nebylo to na to, abychom dali gól. Mrzí mě to, chtěl jsem pomoci o malinko více,“ prozradil na závěr.