Preview k zápasu

V úterý míří Piráti k dohrávce na led Liberce. Vrátí se Chomutov na vítěznou vlnu?

Napsal 28.11.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Po prohře na ledě brněnské Komety čeká svěřence trenéra Růžičky další těžký soupeř. V úterý 29. listopadu od 18:00 nastoupí na ledě úřadujících mistrů z Liberce, kteří v posledním zápase padli po dlouhých dvanácti utkáních. Utkání je dohrávkou osmnáctého kola Tipsport extraligy. „S Libercem se také dá hrát. Každý zápas je jiný. Záleží, jak k němu přistoupíme. Pokud budeme hrát svou hru, budeme kompaktní v defenzivě, tak se dá hrát s každým. ,“ měl jasno urostlý zadák Juraj Valach.

Liberec v první čtvrtině ligy a dalších kolech

Úřadující extraligoví šampióni začali novou sezónu výhrou v Karlových Varech. Následně přišlo klopýtnutí se Spartou, výhra v Pardubicích a porážka na chomutovském ledě v prvním vzájemném utkání v letošním ročníku.

Will
Roman Will je na čele brankářů celé extraligy.

Po prohře od Pirátů přišla domácí výhra s Plzní, po ní ale svěřenci trenérů Filipa Pešána a Karla Mlejnka prohráli pět zápasů ze šesti. Tři body si šelmy připsali jen v duelu s Vítkovicemi. Po porážce na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově nastartoval Liberec dvanáct zápasů dlouhou sérii bez porážky. Osudným se Tygrům stalo opět utkání s Vervou, které rozhodl litvínovský Lukeš a připravil úřadující mistry o neporazitelnost.

Piráti Chomutov vs. Bílí Tygři Liberec – 3:2sn

Během duelu pátého extraligového kola inkasoval jako první celek Liberce, neboť v deváté minutě se prosadil z úniku Vladimír Růžička. Následně se povedlo Tygrům otočit vývoj zápasu, trefili se Derner a Svačina. Piráti se ale do zápasu vrátili ve třetí třetině, kdy zužitkoval početní výhodu Michal Poletín. Prodloužení branku nenabídlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich rozhodl o druhém bodu pro domácí družinu svým druhým gólem v utkání Vladimír Růžička

Statistiky – vyloučení: 8:7, využití: 1:1, střely na branku: 24:30, hity: 16:8 a vhazování: 35:30.

Sestava Pirátů: Laco – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Kudělka, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Kaše, Šťovíček.
Sestava Liberce: Will – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Vitásek, Pyrochta – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, D. Špaček – Lakatoš, J. Mikyska, Ordoš.

Bílí Tygři Liberec vs. Piráti Chomutov
3. místo – 51 bodůPOZICE7. místo – 38 bodů
67:39SKÓRE75:75
V – PP – VP – P
6 – 1 – 0 – 3
9 – 0 – 4 – 1
BILANCE
DOMA/VENKU
V – PP – VP – P
5 – 6 – 1 – 2
3 – 0 – 1 – 6
17,35 % – 87,62 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ26,19 % – 70,33 %
914 bodůRADEGAST INDEX795 bodů
380 tr. minutTRESTNÉ MINUTY304 tr. minut

HC Kometa Brno vs. Piráti Chomutov – 3:0

Piráti začali utkání na ledě Komety dobře, dokonce se dostali do dvou slibných šancí, avšak brankáře Vejmelku nepřekonali. Toho domácí využili k získání náskoku. Nejprve se prosadil Leoš Čermák, který z pravého kruhu dělovkou prostřelil Laca. Následně si vybral slabší okamžik právě pirátský maskovaný muž, jenž rozehrál kotouč přímo na hůl Vojtěch Němce, jenž předložil kousek černé gumy Martinu Zaťovičovi a ten zvýšil na dvoubrankový rozdíl. V prostřední části se pak třetím zásahem prosadil Tomáš Vincour, který tak rozpoutal další brněnskou radost a zajistil Kometě tříbodové vítězství, neboť Piráti v DRFG Areně nevstřelili ani jedinou branku.

Sestava Pirátů: Laco – Kudělka, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, Mrázek, Havel – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Šťovíček, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Račuk, Hřebejk.

Bílí Tygři Liberec vs. HC VERVA Litvínov – 1:2

Na první branku utkání dvou posledních mistrů extraligy si liberečtí diváci museli počkat až do závěru druhé třetiny, kdy se po Gerhátově pasu prosadil František Lukeš. Liberečtí začali třetí část zápasu tlakem, ale nezužitkovali ho, tudíž přišla další chvíle Františka Lukeše, jenž podruhé v utkání překonal brankáře Willa. O dvě minuty se přeci jen podařilo domácím šelmám zkorigovat stav trefou Krenželoka, ale bohužel víc už Liberečtí nezvládli a přišli o dvanáct zápasů dlouhou sérii neporazitelnosti.

Sestava Liberce: Will – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta – Lakatoš, Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Mikyska, Radivojevič – Bartovič, Vantuch, Stránský – Hrníčko, Hrabík, Víšek – Bulíř.

Bílí Tygři Liberec vs. Piráti Chomutov
Roman Will – 95,38 %
Ján Lašák – 92,27 %
BRANKÁŘIJán Laco – 88,49 %
Jan Strměň – 88,24 %
Petr Jelínek
10+12
PRODUKTIVITA Michal Vondrka
11+15
Petr Jelínek
10 gólů
GÓLY Ivan Huml
12 gólů
Petr Jelínek
12 asistencí
ASISTENCEMichal Vondrka
15 asistencí
Petr Jelínek
318/557
VHAZOVÁNÍ Ivan Huml
271/543
Lukáš Dernerc
31 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STELYJuraj Valach
34 zbl. střel
Michal Bulíř
37 hitů
HITY Michal Poletín
42 hitů
Martin Ševc
62 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYDávid Skokan
39 tr. minut
Radim Šimek
23:15 min/z
ČAS NA LEDĚ Michal Vondrka
21:31 min/z