Preview k zápasu

V úterý budou chtít Piráti porazit dalšího extraligového soupeře, míří do Plzně

Napsal 06.08.2012 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Chomutovští Piráti se po úspěšném představení na Kladně, kde si poradili s tamějšími Rytíři vysoko 5:1, pokusí potrápit i plzeňské Indiány. Piráty čeká nelehký boj s jedním z předních týmů Tipsport extraligy. Utkání se odehraje v úterý od 17:30 v ČEZ aréně.

Foto: google.com

Martin Straka

Piráty nečeká žádný jednoduchý test. V úterním utkání vyjednou na led plzeňské ČEZ Arény. Přestože za Plzeň již nehrají kromě veteránů Jiřího Vykoukala, Pavla Vostřáka a Jaroslava Modrého i další jména, jako František Kaberle, Pavel Mrňa nebo i Radek Duda, prázdná místa se Indiánům přeci jen podařilo zaplnit.

Mezi stávající klíče k úspěchu patří Tomáš Vlasák, američan Nicholas Johnson, Ondřej Kratěna, mladé štístko Jan Kovář, Tomáš Frolo a samozřejmě manažer i kapitán v jedné osobě Martin Straka, který ještě svou bohatou aktivní kariéru prodloužil.

Z nových tváří se proti Chomutovu představí loňský finalista z Brna Jozef Balej, americký tvrďák Ryan Hollweg, Milan Gulaš a nám již dobře známý obránce Tomáš Slovák. Dá se tedy říct, že Plzeň nepřišla o tolik kvality na to, aby i pro tento ročník nehrála extraligu na vysoké úrovni.

Trocha přitvrzení Ryana Hollwega

Ryan Hollweg po pěstním souboji

Zatím poslední posila Indiánů Ryan Hollweg rozhodně není žádné ořezávátko. Poprvé nakoukl do NHL v sezóně 2005/06, v dresu New Yorku Rangers, kterým byl také draftovaný. Mezi jeho silnou stránku určitě nepatří střílení gólů, nýbrž velmi známé odvětví, kanadského sportu. Nechybí mu důraz, ani odvaha. Pokud na to přijde, neváhá shodit rukavice a vyřídit si spory na ledě pěstním soubojem. Pokud se podíváme do číselných údajů je jasné, že tohle je opravdu jeho parketa. Za svou kariéru proseděl na trestné lavici již více než 2000 minut. Většinou však působil na farmě, v nižší soutěži - AHL. Na českou extraligu zatím velmi neobvyklá posila.

Českobudějovický patriot Milan Gulaš

Při pohledu na jeho přestupové záznamy se toho moc nedočteme. Posledních šest sezón odehrál právě za budějovický Mountfield. Za svojí kariéru se z jihočeského města vzdálil jen opravdu zřídka a pouze na krátkou dobu. Svému mateřskému klubu zůstal věrný dodnes, bude zajímavé sledovat, jak si povede na své teprve páté zastávce v Plzni. Jako senior v červeném dresu nasbíral celkem 161 kanadských bodů. Mezi přednosti Milana Gulaše patří zejména rychlost. Ani on by neměl být podceňován.

Přátelský zápas můžete sledovat buď prostřednictvím textového online přenosu, nebo přímo v ČEZ Aréně v Plzni, v úterý od 17:30.