Preview k zápasu

V sobotu přiletí na chomutovský ČEZ stadion Orlí letka z dalekého Znojma

Napsal 27.11.2009 David Matula
C h o m u t o v - Po porážce v Chrudimi mohou chomutovští hokejisté složit reparát již tuto sobotu, kdy na chomutovský ČEZ stadion přiletí tým Orli Znojmo. Znojemští ve středu překvapili dosavadního lídra soutěže z Ústí nad Labem, na jehož ledě vybojovali dva body, což dozajista zvedlo Moravanům sebevědomí. Dokážou se naopak svěřenci Radima Rulíka otřepat po porážce na ledě Chrudimi? Uvidíme v sobotu 28.11. od 17:30.
25.kolo
ČEZ stadión Chomutov
28.11.2008, 17:30
KLH Chomutov - Orli Znojmo
Rozhodčí: Smitka – Brejcha, Suchánek
Umístění 5.(37b)
Celková bilance 10-2-0-3-9
Skóre 67:62
Umístění venku 11.(12b)
Bilance venku 2-2-0-2-6
Skóre venku 25:34
Nejproduktivnější hráč Jakub Svoboda (10+8)
Nejlepší střelec Tomáš Hradecký –11 gólů
Nejproduktivnější obránce Petr Hořava (5+8)
Vzájemná bilance – doma (z pohledu Chomutova) 1-0-0-0-3
Skóre 9:16
Celková vzájemná bilance (z pohledu Chomutova) 2-0-0-0-7
Celková vzájemná bilance - Skóre 24:38

Do Chomutova přiletí Znojmo

Domácí utkání:
1997/98
Chomutov – Znojmo 1:2
Chomutov – Znojmo 5:4
1998/99
Chomutov – Znojmo 1:6
Chomutov – Znojmo 2:4

Po deseti letech přiletí Orli

Deset let uplynulo jako voda a do Chomutova po extraligové etapě opět zavítají znojemští Orli. Zatímco před deseti lety byli Moravané favority soutěže, což konec konců i do puntíku potvrdili a záhy také dali první lize vale, tak nyní se karty přeci jen trochu obrátili a jedním z favoritů soutěže jsou hokejisté Chomutova.

Naopak Znojemští obdobně jako Chomutov před deseti lety platí za štiku ligy a pohybují se okolo pátého místa. Zda dokážou Chomutovští stejně jako před lety Orli dát první lize sbohem, se ukáže nejdřív začátkem jara.

V Chomutově stačili hokejisté Znojma odehrát během dvou sezon čtyři utkání a počínali si jako správný lídr soutěže. Pod vrcholky Krušných hor ztratili pouze jediné utkání.

Znojmo hodně nepříjemný celek

Jako správný černý kůň soutěže jsou hokejisté Znojma hodně houževnatým soupeřem a často i těžkým oříškem pro týmy ze špičky soutěže. Hokejisté Znojma jsou sice, co se týče hry na ledě soupeřů až na jedenáctém místě, když zvítězili prozatím pouze na ledě čtyř soupeřů. V tomto případě však ani tak nejde o kvantitu, jako spíš o kvalitu a zde jsou Znojemští výborní. Však považte sami.

Dle statistik je nejlepší týmem mezi svými mantinely vedoucí celek soutěže Ústečtí Lvi. Na jejich ledě znojemští bojovníci dlouho vedli a nakonec připravili svěřencům Petra Rosola první domácí porážku v soutěži, která se zrodila po prodloužení. Třetí v tabulce je znojemský rival z Olomouce. Zda Orli zvítězili 2:0 a nakonec si dokázali poradit i na ledě Hradce Králové, který je čtvrtý. Chomutovští jsou na svém kluzišti prozatím druzí, a tak je jen otázkou, zda si hráči Znojma připíší další skalp na špici hrajícího celku.

Na koho pozor

Jakub Svoboda - Znojemský mladíček, který v letošní sezoně i v několika zápasech vypomohl juniorskému týmu Orlů, vévodí kanadskému bodování svého mužstva, když zejména deset přesných zásahů je velmi solidní počin.

Tomáš Hradecký -Tomáš Hradecký oproti mladíkovi Svobodovi je již ostřílený mazák, který se do Znojma na pevno vrátil po dlouhých letech. Zkušený útočník je nejlepším střelcem svého týmu, když se prozatím trefil jedenáctkrát a jeden z jedenácti zásahů si připsal šikovný útočník i v domácím zápase proti Chomutovu.

Karel Plášek -Znojemská ikona působí v týmu již jedenáctou sezonu a pamatuje všech deset extraligových sezon Orlů. Byl tak u největších úspěchů moravského celku, stejně tak, jako i u letošního odkupu extraligové licence do Brna. V týmu přesto zůstal a stále je pro své mužstvo přínosem.

Luboš Horčička - Brněnský brankář, který je ve Znojmě na hostování, si na nedostatek příležitostí si zachytat nemůže stěžovat. Spolu s hradeckým Luňákem je exchomutovský brankář nevytěžovanějším brankářem soutěže, když prozatím oba zmínění brankáři odchytali všechna utkání. Zkušený brankář se může pochlubit procentuální úspěšností zákroků 92,54%, třemi čistými konty a také jednou přesnou asistencí na branku.