Preview k zápasu

V sobotu po deseti dnech opět na hokej. Přijedou Rebelové z Havlíčkova Brodu

Napsal 20.10.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Piráti se po dvou venkovních zápasech vrací do domácího přístavu. V sobotu je čeká ofenzivně naladěný Havlíčkův Brod, který spoustu branek rozdává, ale i dostává. Souboj pátého s osmým týmem tabulky slibuje kvalitní hokej se spoustou gólů.
foto: www.hcrebel.cz

Havlíčkův Brod v posledních kolech

Havlíčkův Brod balancuje na hraně osmičky. Aktuálně má na svém kontě 20 bodů – tedy o tři víc než devátá Kadaň a zároveň o šest méně než pátý Chomutov. Nutno ale podotknout, že posledních pět kol nebylo v režii Rebelů bodově příliš bohatých.

Z patnácti bodů, které byly ve hře, jich pro sebe Brod uzmul sedm. Dvakrát dokázal vyhrát po 60 minutách (v 10. kole nad Litoměřicemi 7:4, ve 12. kole nad Pískem 6:2), jednou získal bod (v posledním zápase se Šumperkem prohrál v prodloužení 4:5) a dvakrát prohrál v základní hrací době (v 11. kole s Třebíčí 4:6 a ve 13. kole s Benátkami 0:5).

Skóre Havlíčkova Brodu je hodně divoké. 52:53. Hráče může těšit třetí nejaktivnější útok ligy (Brod nastřílel o pět branek víc než Chomutov), zároveň jsou ale třetí i v nelichotivé tabulce nejvíc propustných obran (hůř už je na tom jen Šumperk a poslední Most).

Kdo je v dresu Rebelů v poslední době vidět?

Zpátky na místo činu se vrací Milan Kostourek. Útočník, který se v sezoně 2007/2008 stal v dresu Chomutova nejproduktivnějším hráčem 1. ligy, letos obléká dres Havlíčkova Brodu. A v něm se mu daří. Je totiž neproduktivnějším hráčem Rebelů.

Nastoupil ke všem utkáním a s 15 body (7+8) ve 14. zápasech si drží průměr více než bodu na zápas. Patří i mezi deset neproduktivnějších hráčů celé 1. ligy. Obrana Chomutova by si měla dát na hráče, který loni působil v italském Miláně, dobrý pozor.

Marian Morava sice nevede klubové bodování, ale patří mu první příčka v tabulce nejvíc trestaných hráčů 1. ligy. Zlý muž Havlíčkova Brodu stihl ve 13. zápasech nasbírat 50 trestných minut a vidět byl i v posledním utkání v Šumperku, kde strávil na trestné lavici kromě jedné klasické dvouminutovky i deset minut za nesportovní chování.

Abychom mu ale jen nekřivdili – Morava je zároveň i druhým nejproduktivnějším obráncem Rebelů. Vystřílel si prozatím šest bodů, za jednu branku a pět asistencí.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně

Dlouhodobá část má za sebou teprve první čtvrtinu, proto i vzájemný zápas je prozatím jen jeden. Ve druhém kole prohrál Chomutov na ledě Brodu 4:5. Na výhru nestačily ani dvě přesné trefy Jaroslava Kůse. Zápas měl hodně divoký úvod – v první třetině Chomutov vedl 2:1, prohrál ji nakonec 2:3. A pak už jen dotahoval. Marně.

K prohře Chomutova v září přispěli i Petr Polodna s Milanem Kostourkem. Polodna si tehdy připsal bod a asistenci, Kostourek jednou přesně přihrával.

Aktuálně z Chomutova

Po čtyřech výhrách přišla ve středu porážka. Chomutov zajížděl na led Benátek nad Jizerou a neporadil si s pozicí papírového favorita. Benátky braly nakonec dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

Chomutovu tak aktuálně patří pátá pozice, na vedoucí Ústí, které ho čeká příští týden ve středu, ztrácí sedm bodů.

Domácím statistikám vévodí David Hruška. Osm branek a pět asistencí z něj dělá jednoho z nejproduktivnějších hráčů první ligy a zároveň i postrach pro gólmany soupeře. Průměr bod na zápas není vůbec špatný.

A výborně si vede i obránce Jakub Grof. Ten je, navzdory svým defenzivním úkolům, druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a vůbec nejlepším nahrávačem.

Hokej se do Chomutova vrací po více než týdnu a po dvou venkovních zápasech. Úvodní buly je naplánováno na tradičních 17:30 a pokud byste se snad na stadion nemohli dostat, pak vezměte zavděk textovým online přenosem na www.onlajny.cz.

Pokladny a permanentní vstupenky

Pokladny budou otevřeny od 16.00, kdy si budete moci zakoupit jednorázovou vstupenku na utkání. Předprodej vstupenek je možný na www.ticketstream.cz. Permanentní vstupenky se prodávají každé úterý a čtvrtek od 15.00 do 17.00 na zimním stadiónu v kanceláři p. Nováka. Výměna voucherů nebo starých permanentních karet probíhá před zápasem od 16.00 v pokladně č. 4 nebo každé úterý a čtvrtek od 15 do 17 hod. v kanceláři p. Nováka.