Aktuální zprávy

V přípravě znovu hlavně doma, v programu zatím tři zahraniční soupeři

Napsal 11.06.2018 Klub
C h o m u t o v - Fakt, který platil pro přípravné zápasy Pirátů v předcházejících třech letech, nebude porušen ani letos. Svěřenci Vladimíra Růžičky odehrají úvodní letní duel opět na sklonku července doma proti účastníkovi Kontinentální hokejové ligy, jenž bude pod vrcholky Krušných hor na soustředění. Stejně jako před rokem převažují domácí klání, jichž je zatím v plánu pět ze sedmi.

Poprvé se na hokej v Chomutově půjde ve čtvrtek 26. července, kdy se pirátská družina popasuje s Avtomobilistem Jekatěrinburg. Osmifinalista posledního ročníku KHL bude na severu Čech na soustředění podruhé a tým kouče Růžičky bude usilovat o čtvrtý vítězný vstup do přípravy v řadě.

Proti může být i český brankář Jakub Kovář, jenž má za sebou čtvrtou sezónu ve čtvrtém největším ruském městě, kam se vrátil po roční anabázi v Čerepovci. Také zbývající dva zahraničí soupeři jsou z rusky mluvících zemí a dokonce se proti sobě postavili v osmifinále druhé nejvyšší ruské soutěže.

Až v 91. minutě sedmého utkání vydřel postup Metallurg Novokuzněck, jenž v létě 2017 opustil společně s chorvatským Medveščakem Zábřeh vybranou společnost KHL a v první sezóně ve VHL vypadl ve čtvrtfinále s Dynamem Petrohrad. Soupeřem Metallurgu byl jeden ze dvou kazašských týmů v soutěži.

Sarjarka Karaganda, která byla založena v roce 2006, VHL dokonce jednou vyhrála a její dres v minulosti oblékali například v českých luzích a hájích dobře známí slovinští reprezentanti Žiga Pavlin a Sabahudin Kovačevič.

Poslední srpnový týden nabídne dvojzápas s litvínovskou Vervou, dvakrát Piráti změří síly také s Libercem. Právě pod Ještědem by měli chomutovští hokejisté sehrát generálku před startem Tipsport extraligy, do níž vstoupí v pátek 14. září doma s Kometou Brno.

Rozpis přípravných zápasů může doznat změn, neboť vedení sportovního úseku jedná o zařazení ještě jednoho domácího utkání.

Program přípravných zápasů Pirátů Chomutov:

Čtvrtek 26. července: Piráti Chomutov – Avtomobilist Jekatěrinburg (17:30)
Úterý 7. srpna: Piráti Chomutov – Metallurg Novokuzněck (17:30)
Úterý 21. srpna: Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec (17:30)
Čtvrtek 23. srpna: Piráti Chomutov – Sarjarka Karaganda (17:30)
Úterý 28. srpna: HC VERVA Litvínov – Piráti Chomutov (17:30)
Čtvrtek 30. srpna: Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov (17:30)
Pátek 7. září: Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov