Ohlasy po utkání

„V přesilovce pět na tři jsme měli víc střílet,“ domnívá se Jakub Stehlík

Napsal 15.03.2014 Libor Kult
C h o m u t o v - Piráti se v rámci druhého kola skupiny o umístění vydali na led kladenských Rytířů, kde v základní části Tipsport extraligy dvakrát zvítězili. Tentokrát se jim to nepodařilo a v soubojích jistých účastníků baráže poprvé uspěl domácí tým. Kladno tak získalo nepatrnou psychologickou výhodu, kterou budou chtít Piráti převrátit na svou stranu v odvetě v SD ARÉNĚ i ve zbývajících duelech skupiny o umístění. „Musíme Kladno porazit, abychom si na ně v baráži věřili. Pokud to tak nebude, budou na koni oni a to nechceme,“ uvědomuje si obránce Jakub Stehlík. „Vyhrávat potřebujeme i v dalších zápasech, abychom se chytili a nehonili to až v baráži,“ doplňuje ještě.

Soubor Jaroslava Becka ve středočeském městě padl těsným poměrem 1:2. Na to, kolik šancí si obě mužstva vypracovala, je počet vstřelených gólů poměrně nízký. „Myslím, že jsme nehráli špatně,“ míní s odstupem několika hodin Jakub Stehlík. „Bohužel jsme nedávali góly z příležitostí, které jsme si vytvořili,“ připojuje ještě.

Oba týmy měly v k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři. Domácí ji hráli minutu a čtyřicet vteřin, Piráti dokonce celé dvě minuty. Ani v jednom případě však výhoda dvou mužů v poli nebyla využita. „Měli jsme víc střílet, abychom mohli dorážet,“ ohlíží se třiadvacetiletý rodák ze Znojma.

„Kladno hrálo docela vysoko, takže prostor pro dorážky by byl,“ pokračuje odchovanec jihomoravského hokeje. Piráti si ke konci zmíněné přesilové hry vyžádali oddechový čas, během něhož trenéři ordinovali, jak má kombinace vypadat. „Trenér nám maloval šablonu, jenže na ledě to pak vypadalo trochu jinak, protože Kladno bránilo jiným způsobem,“ vysvětluje Jakub Stehlík.

Ten letos nastupoval převážně za partnerskou Kadaň, stabilní místo v extraligové sestavě získal až v závěru ledna, předtím naskočil jen jednou 19. listopadu proti Zlínu. Po návratu tráví Jakub Stehlík na ledě poměrně dost času, ve skupině o umístění se jeho průměrný čas na ledě za jeden zápas vyšplhal na 17 minut a 26 vteřin, což je o 120 vteřin na utkání víc než v základní části.

„Z pohledu prostoru na ledě jsem spokojený,“ přitakává samotný hráč, který přiznává, že boj o návrat zpět do nejvyšší soutěže dává hodně zabrat. „Je to nápor hlavně na psychiku,“ nepřekvapuje svou odpovědí. „Člověk vidí, že jsme tři čtyři, kteří můžeme v Chomutově vypomáhat. Když pak jde někdo jiný, je to deprimující,“ popisuje.

Jedním dechem však upozorňuje, že nehodlal nic zabalit. „Makal jsem v posilovně, přidával jsem si i po tréninku,“ přibližuje. „Na ledě člověk na tyhle věci nemyslím, to spíš doma se tím zabývá,“ líčí. Neustálé omílání stejných myšlenek dokola by nikomu nepřidalo, recept na zahnání chmur však není snadný. „Dá se odreagovat,“ vypálí Jakub Stehlík bez váhání. „Já si nejlíp vyčistím hlavu na procházce,“ prozrazuje závěrem svůj postup.