Mladežnický hokej

V premiéře juniorů rozhodovaly přesilové hry

Napsal 06.08.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Také chomutovští junioři už mají za sebou první zápasový test nové sezóny. Na domácím ledě se v něm utkali proti regionálnímu sousedovi SK Kadaň. Průvodním znakem celého střetnutí byla častá vylučování, a tak není divu, že o výsledku rozhodly přesilové hry. Hra byla neustále přerušována, a proto si náročné oko diváka na své moc nepřišlo. Hrál se podle očekávání oboustranně spíše urputný a bojovný hokej. Za domácí stříleli góly Martin Kadlec, Adam Szakal a Tomáš Křivka.
přípravné utkání - neděle 6. 8. 2006 – 17:30
KLH Chomutov - SK Kadaň 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Branky: 5. Kadlec (Vrána), 24. Szakal (Vrána), 34. Křivka (Bureš, Žatecký) - 18. V. Limberg (Žemlička, Cumel), 25. V. Limberg (Ryvola), 46. Kalinovič (Paul), 57. Pira. Vyloučení: 16:18. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváků: 120.

Chomutov: Kaššák - Křivka, Kopáč, Kaplan, Vrána, Krupka, Kotek, Chromý, Koblitz - Bureš, Bečvář, Žatecký - Hrdlička, Linet, Kadlec - Žiulík, Šulta, Průcha - Miklovič, Szakal, Španěl.

Kadaň: Studnička (Tichý) - Zacharenko, Pira, Ficker, Svoboda, Ryvola, Kičura, Vokurka, A. Limberg, Neprášek, Schönauer, Paul, Toman, Kalinovič, Žemlička, Cumel, Limberg.

Komentář k utkání:

Chomutovskou bránu střežil Jan Kaššák...

Hlavní rozhodčí dával svůj metr najevo hned od úvodních sekund, a tak měli domácí brzy k dispozici dvě přesilové hry. Největší šanci si během nich připravil Šulta, jenž z blízka netrefil bránu. Teprve v závěru té druhé se individuální akcí prosadil Martin Kadlec a otevřel skóre – 1:0. Hosté poprvé gólmana Kaššáka zaměstnali v 7. minutě, ten si ale se střelou Limberga poradil. Zaskvěl se i o chvíli později, když efektně lapil tutovku Cumela. Poté převzali na dlouhou dobu iniciativu kadaňští. Vhod jim přišla i série početních výhod, z nichž minutu hráli dokonce 5 na 3. Gól ale nedali. Stejnou možnost měl i Chomutov, ale výsledek byl obdobný. Vyrovnání přišlo v 18. minutě, v další z řady přesilovek, a postaral se o něj Vlastimil Limberg – 1:1.

Ve 24. minutě potrestali domácí další vyloučení soupeře a znovu se ujali vedení. Adamu Szakalovi se sice samostatný nájezd nepovedl podle představ, vzápětí však vybojoval puk zpátky a jeho přihrávku od zadního mantinelu si obránce srazil do brány – 2:1. Tentokrát vedení vydrželo Chomutovu pouhou minutu. Poté totiž znovu Vlastimil Limberg využil chvilkové nepozornosti gólmana Kaššáka k vyrovnání na 2:2. Na opačné straně měl velkou šanci Bureš, ale bekhendovou kličku neumístil přesně. Ve 34. minutě si ale náladu spravil přesnou nahrávkou, kterou vybídl ke skórování Tomáše Křivku - 3:2. Zvýšit mohl posléze po pěkné souhře s Bečvářem Žatecký, ale z první minul. Jan Kaššák zase zneškodnil v samém závěru nájezd, a tak se docházelo do kabin za těsného stavu 3:2.

...branku Kadaně první půli hájil Jan Studnička.

Na začátku třetího dějství se po levé straně prohnal kolem obránce Kadlec a natlačil se až do nebezpečného zakončení. Z branky se ale o tři minuty později radovali hosté. Samostatný nájezd Paula dotáhl do úspěšného konce Martin Kalinovič – 3:3. A nemuselo zůstat jen u toho, kdyby Žemlička vzápětí mířil o pár centimetrů přesněji. Ve zmar se změnila i další přesilovka pěti proti třem. Už už se zdálo, že chomutovští zahájí letošní sezónu nerozhodným výsledkem, ovšem nakonec bylo vše jinak. V čase 56:49 se hosté přeci jen dočkali a poprvé v utkání se ujali vedení. Pira využil Kaššákova zakrytého výhledu a střelou z mezikruží upravil na konečných 3:4.