Preview k zápasu

V pátek na Slavii. Přivezou Piráti Chomutov další důležité body do tabulky?

Napsal 11.10.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Už jedenácté kolo má před sebou Tipsport Extraliga. Chomutov se tentokrát vydá do hlavního města na led O2 Arény, kde přivítá domácí Slavii Praha. Velkou premiéru v pirátském dresu by si měl odbýt Milan Jurčina, obránce zapůjčený během výluky v NHL z týmu NY Islanders. Zápas začíná v pátek 12.10 od 18:15.

Hokej na Slavii

Hokejový klub z Vršovic se zrodil v roce 1900, kdy se stal jedním z prvních hokejových klubů i nás. První název klub nesl stejný, jako fotbalové sestra - SK Slavia. Během let se klub několikrát přejmenoval, až do současného názvu HC Slavia Praha, a.s. Klubové barvy, které se staly tradičními, jsou bílá s červenou.

Extraliga se na Slavii začala psát a hrát od roku 1994/95. Prvních pět let se „sešívky“ v extralize moc neprosadili. Největší úspěchy přišly s přelomem nového tisíciletí a hlavně s trenérem Vladimírem Růžičkou. Za působení olympijského vítěze na trenérské lavici se dvakrát hokejisté Slavie radovali z mistrovského titulu. Byl to rok 2002/03 a 2007/08. Třikrát byl tým na druhém místě a dvakrát na bronzovém stupínku.

Na Slavii s Milanem Jurčinou

První zápas si v pirátském dresu na ledě Slavie odbyde posila Chomutova v zadních řadách Milan Jurčina. Řízný obránce NY Islanders by měl vyztužit obranu Severočechů. Domácí premiéru by si měl Milan Jurčina užít v nedělním zápase proti Vítkovicím.

Jak si vedou Pražané v sezóně?

Jak si povede Milan Jurčina, proti hokejové Slavii?
Milan Jurčina v dresu NY Islanders

Stejně jako Piráti i domácí si v sezóně vedou střídavě. V odehraných deseti zápasech si připsali polovinu možných bodů, které mohli získat. Patnáct bodů znamená, pět výher a pět proher v normální hrací době. Fanoušky Chomutova může těšit, že tým Vladimíra Růžičky staršího je o jednu příčku v tabulce níže, než-li Severočeši.

Klubové statistiky

Pravidlem v nejvyšší české soutěži se stává, že klubové statistiky si podmaňují hráči zapůjčení z NHL. Ani na Slavii to není jinak. Nejvíce bodů má kmenový hráč St. Louis Blues Vladimír Sobotka, který si v osmi odehraných zápasech připsal jedenáct bodů (4+7). Druhou příčku si zajistil Roman Červenka (Calgary Flames) s devíti body (3+6). Třetím nejvíce bodujícím hráčem je Vladimír Růžička mladší. Syn slavného otce má šest bodů, za jednu branku a pět asistenci.

Suverénním obráncem v týmu Slavie je Petr Kadlec, který za deset zápasů zaznamenal pět bodů, za gól a čtyři asistence.

O2 Aréna a vstupenky

Hokejový chrám, největší a nejmodernější aréna v Evropě. Ale také popelnice na peníze, která spolkla už několik miliard korun při výstavbě a následném splácení půjčky. Kapacita Libeňské haly je okolo 18000 lidí. Právě v O2 Aréně hraje své domácí zápasy hokejová Slavia Praha.

Vstupenky lze zakoupit na předprodejních místech Sazky a na internetové adrese http://www.sazkaticket.cz/. Kdo fandí Pirátům Chomutov a nechce být pouze svědkem klasického zápasu, doporučujeme zakoupit vstupenky do sektorů 115 až 120, patřící hostům a ve kterých bude i fanklub Pirátské srdce. Cena vstupenky do těchto sektorů je 180,- korun. Ostatní sektory se pohybují v cenové relaci od 100,- (domácí kotel), až po nejluxusnější místa za 260,- korun.

Sestavy z posledního zápasu

HC Slavia Praha: Furch (18. Kopřiva) - Kadlec, Kučný, Kuboš, Dresler, Kolařík, Kempný, Šulc - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Kalla, Poletín – Micka

Piráti Chomutov: Kostúr (Řehoř) - Pulpán, Palin, Mrázek, Rýgl, Bartejs, Lučka, Macháček, Rutta - Hřebejk, Kraft, Frolík - Procházka, Duda, Hruška - Hromas, Sikora, Důras - Hafenrichter, Zálešák, Lušňák

Zápas HC Slavia Praha – Piráti Chomutov začíná v pátek 12. 10. od 18:30. Kdo nebude na místě, může sledovat zápas na internetové adrese www.onlajny.com.