V pátek dorazí Zlín, kterému vstup nevyšel. Přidají rozjetí Piráti další výhru?

Napsal 24.09.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - V rámci pátého kola Tipsport extraligy dorazí do Chomutova poslední celek tabulky. Čtrnácté místo zatím zaujímá extraligový mistr z roku 2014 PSG Zlín. Hráčům vyznávající žlutomodré barvy nevyšel ligový vstup podruhé za sebou. Domácí Piráti mají ale úplně jiné starosti, neboť se po čtyřech duelech vyhřívají na třetím místě. Tento počin si zaslouží vaší podporu, tak dorazte v pátek 25. září v 17:30 hodin do SD ARÉNY!

Letní změny v kádru

Z kádru mistrů Tipsport extraligy z jara 2014 odešla pětice hráčů. Nejcitelnější ztrátou pro Zlín jsou odchody matadorů Petra Čajánka a Petra Lešky. Oba zkušení hokejisté po loňském ročníku ukončili své bohaté kariéry.

Petr Čajánek
Od Petra Čajánka již chomutovské obraně nebezpečí nehrozí.

Dres Ševců již přes hlavu nepřetahuje ani Bedřich Köhler, který posílil královéhradecký Mountfield. Do Prostejova zamířil před sezónou zkušený brankář Luboš Horčička. Dále odešla dvojice Jakub Svoboda a Tomáš Valenta. Prvně jmenovaný posílil sestavu Pardubic a druhý odešel do Olomouce.

Výše zmíněný přestup nebyl na trase Olomouc - Zlín jediný, neboť řady PSG posílil zkušený slovenský útočník Martin Cibák. Na soupisce Beranů nalezneme i další posily. Z prvoligové Jihlavy přišel do Zlína Tomáš Čachotský. Z druhé nejvyšší soutěže se natrvalo přesunul i zkušený bek Aleš Holík, jenž Zlínským vypomáhal již v loňském ročníku.

Na Zimním stadionu Luďka Čajky nově působí i několik hráčů, kteří přišli ze Slovenska. Těmi jsou pětadvacetiletý Tomáš Sýkora z Popradu, o rok mladší Daniel Štumpf ze Skalice a v Chomutově známý Karol Korím. Z Francie se na Valašsko vrátil i brankář Petr Zavadil.

Start do sezóny

Zlínským vstup do letošního extraligového ročníku připomíná rozjezd loňské pomistrovské sezóny. Svěřenci trenéra Rostislava Vlacha posbírali v dosavadních čtyřech kolech pouhé tři body, tudíž jim před zápasem v SD ARÉNĚ náleží poslední příčka tabulky.

V prvním kole zajížděl Zlín na led Litvínova, kde s místní Vervou prohrál jasně 4:0. O dva dny později dorazila na led Beranů pražská Sparta, která díky třem nahrávkám Lukáše Pecha vyhrála 5:3. První tři body získali Berani trošku překvapivě na ledě silného Třince, kde po dvou třetinách vedli 2:0, nakonec si z Werk Arény odvezli výhru 2:1. V následujícím domácím zápase PSG nenavázalo na třinecký zisk a doma prohrálo s Mladou Boleslaví 2:4. O výhře Bruslařů rozhodla třetí perioda.

Štepán Hřebejk se snaží obejít Jiřího Marušáka v posledním domácím zápase Pirátů se Zlínem.

Poslední zápas Ševců

4. kolo ELH: PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Zatím poslední vystoupení zlínského souboru se odehrálo v neděli v domácím prostředí s Mladou Boleslaví. Středočeši si díky brance Výborného zajistili po první třetině jednobrankové vedení. To ale smazal v 34. minutě Tomáš Sýkora a následně dostal Zlín do vedení Ondřej Veselý. Již za minutu ale bylo opět srovnáno, neboť do černého mířil Bárta. Bruslaři za osmdesát vteřin vrátili vedení na svou stranu díky dorážce Pacovského. Definitivní podobu výsledku dala poslední minuta, kdy Martin Látal trefil odkrytou klec Ševců.

"Nezačali jsme dobře, měli jsme tam dva vyloučené, inkasovali jsme v oslabení branku a od toho se odvíjela úvodní třetina. My jsme se v ní hledali a byli jsme horším týmem. Od druhé části jsme se zlepšili a poloviny třetiny jsme byli lepším týmem. Zaslouženě jsme srovnali stav. Ve třetí třetině jsme šli dobrým úvodem do vedení. Místo toho, abychom se dostali na koně a výsledek si pohlídali, inkasovali jsme dva góly během dvou minut. Poté nám už scházely sílu na vyrovnání. Bohužel pro nás zápas nedopadl dobře," zhodnotil zápas trenér Beranů Juraj Jurík.

Chomutov - Zlín
3.Pozice v tabulce14.
9Body3
3-0-0-1Bilance1-0-0-3
Michal Vondrka (4+1)Nejproduktivnější hráčMartin Cibák (0+3)

O utkání..

Chomutov čeká v pátek zápas se Zlínem, který se zatím v novém ročníku trápí. Svěřence trenéra Vladimíra Růžičky staršího i přesto nečeká jednoduchý zápas. Pokud nedorazíte do ochozů SD ARÉNY, můžete zápas sledovat třeba prostřednictvím klasického textového přenosu na portálu onlajny.com. Úvodní buly bude vhozeno v tradičních 17:30.