Ohlasy po utkání

„V koncovce nám chyběl klid a v rukách pohoda,“ uvědomoval si Petr Koblasa po utkání s Jekatěrinburgem

Napsal 27.07.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - Dlouho to vypadalo, že ruský Jekatěrinburg bude prvním soupeřem Pirátů v letošní sezóně. Nakonec tomu tak nebylo, jelikož se svěřenci Vladimíra Růžičky dříve utkali s Kunlunem. Ovšem úvodní střetnutí v ROCKNET ARÉNĚ sehráli Chomutovští proti Avtomobilistu, jemuž podlehli. V obou případech se v sestavě objevil Petr Koblasa, který byl nejblíže vstřelení gólu, když orazítkoval tyč Kovářovy branky.

První přátelské utkání v ROCKNET ARÉNĚ odehráli Piráti stejně jako loni s Jekatěrinburgem. Zatímco loni se radovali svěřenci Vladimíra Růžičky, nyní si vysoké vítězství připsal Jakub Kovář se spoluhráči. „Bylo to náročné utkání. Oni na tom byli velice dobře fyzicky a myslím si, že se hodně bruslilo. I když jsme dostali pět gólů, nějaké šance jsme měli a dva možná tři góly jsme dát mohli. Ovšem celkově nás soupeř přehrál,“ nehledal výmluvy Petr Koblasa.

Chomutovští hráči se na novou sezónu připravovali na suchu individuálně. Poté začali polykat trenérské dávky společně a na začátek herní části je čekali nepříjemní soupeři hned po sobě. „Bylo to zase něco jiného, dlouho jsme neodehráli zápas. Hlavně proti Kunlunu to byla taková plácaná a teď už jsme hráli o trochu lépe. Stejně jsme pořád ještě na začátku, takže to není ještě ideální,“ věděl.

Zatímco v úvodním přátelském klání Piráti porazili účastníka Kontinentální hokejové ligy, v následujícím na jiného člena nejlepší evropské soutěže nestačili. Největší rozdíl v duelu předvedla elitní formace ruského celku, která zaznamenala hned tři zásahy. „To určitě! Kunlun nepostavil nejsilnější sestavu, ale Jekatěrinburg jo. Takže nás celkově přehráli,“ vypálil čtyřiadvacetiletý útočník.

„Je to určitě něco jiného. Větší rozdíl bychom viděli v průběhu sezóny, protože i soupeř je teprve na začátku přípravy. Těžko můžeme hodnotit, jak na tom jsou, a jak moc jsou rozehraní,“ pokračoval v odpovědi.

Po šedesáti minutách na straně vstřelených branek Severočechů svítila nula. Chomutovští si vypracovali několik slibných šancí, ale většinou puk letěl mimo prostor tří tyčí. Asi největší příležitost zahodil právě Petr Koblasa, který po výborné nahrávce Dávida Skokana nastřelil tyč Kovářovy branky. „Normálně se říká, že chybělo štěstí. Protože jsou to první zápasy, tak si myslím, že nám chyběl spíše klid a pohoda v rukách, kterou budeme mít snad v sezóně,“ hledal příčiny neúspěchu. „Ujeli jsme dva na jednoho a Skoky to výborně podržel. Počkal si, až k němu bek sjede, a pak mi to výborně prostrčil. Snažil jsem se rychle vystřelit a dopadlo to takhle,“ vracel se ke slibné příležitosti.

„Uvidíme, jakou roli dostanu. Ať dostanu jakoukoliv, tak se budu snažit ji splnit tak, jak si trenér bude přát,“ hovořil o pozici v týmu. V loňské sezóně posbíral odchovanec Soběslavi sedmnáct bodů, když vsítil devět gólů. Stejně jako ostatní i Petr Koblasa bude chtít bodové konto vylepšit. „Loni to byla bodově moje nejlepší sezóna. Samozřejmě bych ji chtěl překonat. Jak to půjde uvidíme, loni to do půlky vypadalo taky mizerně. Uvidíme,“ odkryl ambice šikovný útočník.

Po roce se Karlovy Vary vrátily mezi českou elitu a obrovskou radost z toho má také Petr Koblasa, jenž právě z této krajské metropole přestoupil na sever Čech. Čtyřiadvacetiletý útočník působil v kádru Energie šest sezón, během nichž získal spousty kamarádů. „Těším se. Kluků ve Varech znám pořád dost, i když už se to tam taky hodně obměnilo. Samozřejmě v extralize trochu chyběly. Máme to kousek, takže tím lépe pro nás a moc se tam těším,“ řekl na závěr.