DOROST - článek

„V kabině panuje výborná atmosféra,“ přiznal Tadeáš Svoboda. Co odkoukal od svého vzoru?

Napsal 25.10.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v – Už šest zápasů nepoznali Chomutovští v ELIOD extralize dorostu porážku, a tak se posouvají tabulkou směrem vzhůru. Proti Hvězdě se dvěma zásahy blýskl Tadeáš Svoboda, který potvrdil, že v kabině panuje výborná atmosféra. Kapitán Pirátů dokonce útočil na hattrick, ovšem proti této události byla branková konstrukce.

Pro někoho povinné vítězství, pro jiného důležité body. I tak by se dal popsat souboj Chomutova s Hvězdou. Čtyřicet minut se totiž Pražané drželi Pirátů zuby nehty, ovšem v poslední dvacetiminutovce se potvrdila kvalita Severočechů, kteří dovedli střetnutí k vítězství 6:3. „Hvězda na nás vlétla hned od začátku, což jsme ustáli a pak přidali nějaké góly. Duel jsme poté zvrátili na svou stranu a udrželi vedení až do konce,“ hodnotil souboj Tadeáš Svoboda. „Soupeř hrál velice rychle, dohrával souboje a hodně bruslil,“ hledal ještě hlavní zbraně Pražanů.

Zlomový moment zápasu přišel až v poslední dvacetiminutovce, kdy se Pirátům podařilo definitivně odskočit. Chomutovští mladíci totiž po čtyřiceti minutách hry vedli pouze o jediný zásah, a tak se ve druhé přestávce museli zkoncentrovat na zlepšený výkon v další části. „Říkali jsme si, že musíme hrát zodpovědně dozadu. Dalšími pokyny bylo, abychom využili protiútoky a také přesilové hry. Pak stačilo vedení jen udržet,“ vracel se myšlenkami do kabiny.

Po horším začátku se dorostenci zvedli, vždyť proti Hvězdě zaznamenali šesté vítězství v řadě. Díky čemuž předskočili Spartu, Rytíře Kladno, ale už také sousední Litvínov. Chomutovu tak patří ve skupině Západ třetí pozice. Lépe jsou na tom jen Karlovy Vary a Plzeň. „Je to radost a v kabině teď panuje výborná atmosféra. Hlavně si všichni rozumíme a jsme určitě hrozně rádi,“ pochvaloval si po utkání.

Jiřímu Kulichovi se podařilo vsítit tři branky, ovšem ani kapitán Severočechů nezůstal moc pozadu, když se mezi střelce zapsal dvakrát. Nejprve se Tadeáš Svoboda prosadil při hře v oslabení a na začátku třetí periody využil i početní výhodu. Zejména druhý jeho zásah byl důležitý, protože tato branka byla nakonec vítězná. „Tohle dělám i na trénincích, takže jsem to tak chtěl,“ popsal jednoduše svůj první gól. „Takto máme sehranou přesilovou hru. Jirka Kulich to hodil na Filipa Döringa, který mi to zpoza brány přihrál do prázdné. Na mě pak už bylo, abych jen zakončil,“ rozpovídal se trochu více o druhém zásahu do sítě Hvězdy.

Kapitán dorostu mohl z čase 49:00 zkompletovat hattrick. Ovšem jeho zakončení zamířilo do brankové konstrukce. Tadeáše Svobodu tato situace nemusí mrzet, protože se ještě mezi střelce zapsali Radek Jenček a třetí trefou v utkání Jiří Kulich. „K mé třetí radosti chyběl tak centimetr možná dva, aby se puk odrazil do brány. Ale to mi vůbec nevadí,“ mávl rukou.

Při pohledu na ledovou plochu bylo k vidění několik pokusů z jedné, které využívá hlavně Alexander Ovečkin. Chomutovský kapitán po střetnutí přiznal, že právě hvězdný Rus je jeho vzorem. „Takové střely jako on ještě nemám. Vždycky mi to nějak nesedlo,“ přiznal klidným hlasem.