Preview k zápasu

V domácím prostředí Piráti prvoligisty zdolali! První venkovní duel je čeká v Litoměřicích

Napsal 21.08.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - V letošní přípravě nastoupili Chomutovští k sedmi zápasů, které odehráli na vlastním ledě. Ovšem nyní je čeká první cesta na venkovní stadion, v dalším střetnutí se tak utkají s Litoměřicemi. Téměř v polovině srpna vyhráli těsně Piráti, což budou chtít potvrdit i na kluzišti Stadionu.

Úvodem se ještě vraťme do minulého ročníku Chance ligy, v níž Litoměřice skončily na devátém místě dlouhodobé části. Severočeši nasbírali jednadevadesát bodů, což je poslalo do vyřazovacích bojů. V nich ale Stadion narazil na ambiciózní Jihlavu, které sice nic nedaroval, ovšem těsně padl. 

Nejproduktivnějším hráčem pak finský útočník Markus Korkiakoski, jenž zaznamenal sedmapadesát bodů, za čtyřiadvacet vstřelených branek a třiatřicet asistencí. Nejúspěšnějším střelcem pak byl chomutovskému publiku známý Martin Kadlec, který soupeřům nasázel pětadvacet gólů. Třetím nejproduktivnějším do party byl Jan Kloz, jenž se v letním pauze stěhoval do Českých Budějovic. 

Že v Litoměřicích hraje spoustu známých tváří, což nakonec potvrzuje i soupiska, je známé. Fanoušci Chomutova si jistě vzpomenou na brankáře Tomáše Krále, který na severu Čech plnil funkci druhého až třetího brankáře za Jánem Lacem. Příznivci si jistě vzpomenou i na Aleše Pavlase nebo útočníky Petera Jánského a již zmíněného Martina Kadlece.V kádru rivala dále působí spousta mladých hráčů, jelikož Stadion je zapojen do projektu Dukla. Dále pak na soupisce najdeme mladé hráče, kteří prošli akademií Litvínova a čekají na povolání prvního mužstva Vervy. 

Litoměřice v přípravě odehrály pět střetnutí, třikrát odešly poražené a pouze dvakrát zvítězily. Nejprve Stadion nestačil na extraligový Litvínov, poté právě na Chomutov a navíc i na Sokolov. Jediným poraženým celkem pak bylo Ústí, které prohrálo před vlastními diváky i na ledě Kalich Arény.

Poslední vzájemné střetnutí

Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Hrala (Suchý), 17. Pitule (Rudovský, Rýgl), 34. Suchý (Lang, Chrpa) - 25. Kadlec (Strejček), 56. Střondala. Vyloučení: 13:12. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:31. Diváci: 803.

Sestava Chomutova: Pavlát (30. Altrichter) – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Tejnor, Štochl, Zeman, Havel – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Vrhel, J. Sklenář – Chrpa, Suchý, T. Koblížek – Tupý, Hrala, J. Svoboda.

Sestava Litoměřic: Král – Mlčák, Pavlas, Kukla, Strejček, Procházka, Gula, Dajčar, Klejna – Voženílek, Šik, P. Svoboda – Kadlec, Střondala, Jánský – Štohanzl, Vitouch, Grim – Kropáček, Arnošt, D. Sklenář.

Oba soupeři v posledních zápasech

Piráti Chomutov - SK Trhači Kadaň 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 21. Pitule (Žovinec, Rýgl), 38. Vrhel (Llewellyn, Sklenář), 40. Pařízek (Rudovský), 42. Blaha (Llewellyn, Sklenář), 44. Žovinec (Vrhel), 53. Llewellyn (Sklenář). Vyloučení: 10:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:28. Diváci: 1069.

Sestava Chomutova: Běhula (30. Altrichter) - Rýgl, Žovinec, Lang, Blaha, Štochl, Tejnor, Pařízek, Havel - Stloukal, Pitule, Rudovský - Sklenář, Vrhel, Llewellyn - Chrpa, Suchý, M. Svoboda - Tupý, Koblížek, J. Svoboda. 

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 37. Roubík (Severa) - 3. Vitouch (Arnošt), 7. Houdek (Dvořák), 42. Jánský (Kropáček, Kadlec), 46. Kropáček (Jindra) Vyloučení: 4:5. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. 

Sestava Litoměřic: Král (49. Sklíba), Procházka, Marcel, Váchal, Strejček, Kukla - Houdek, Dvořák, Korkiakoski, Kangas, Kadlec, Štohanzl, Jánský, Grim, Hajšman, Kropáček, Jindra, Arnošt, Vitouch.