V desátém kole krajské ligy přivítá Chomutov v tabulce třetí Roudnici nad Labem

Napsal 20.11.2021 Michal Novotný
C h o m u t o v – V rámci pokračování Krajské ligy mužů Ústeckého kraje zavítají na pirátský led hokejisté Roudnice nad Labem, kteří aktuálně disponují druhou nejlepší obranou v soutěži. Úvodní buly posledního utkání první poloviny základní části bude v neděli 21. listopadu vhozeno v 16 hodin.

Pokladny 14:30. | Předprodej. | Potvrzená bezinfekčnost. | FFP2. | »

Poslední možnost objednat si vlastní dres jako vánoční dárek

Pirátský fanshop v ROCKNET ARÉNĚ bude na utkání zásobem oběma variantami aktuálních dresů v řadě velikostí. Pokud však chcete mít na dresu vlastní jméno i číslo a chystáte se takový dres dát jako vánoční dárek, objednejte ho nejpozději během duelu s Roudnicí nad Labem. Neděle 21. listopadu je totiž posledním dnem, kdy je výrobce schopen garantovat výrobu dresů se speciálními jmenovkami a čísly do Vánoc.

V polabském derby Roudnice rozdrtila Lovosice

Jelikož bylo utkání devátého kola mezi Roudnicí a Kadaní přeloženo na prosincový termín, posledním utkáním klubu zpod Řípu byl výjezd do nedalekých Lovosic, kde po dominantním výkonu od první do poslední minuty zvítězili hosté v poměru 1:13. V tomto zápase zapsali hned čtyři roudničtí útočníci po dvou brankách.

Střeleckým statistikám týmu vévodí s třinácti brankami Zdeněk Kubica, zatímco na pozici nejproduktivnějšího hráče se aktuálně drží Jan Pokorný s dvaadvaceti kanadskými body.  Roudnice v dosavadním průběhu soutěže prostřídala tři brankáře, z nichž největší porci minut odchytal Karel Kolařík.

brankářobránceútočník
Karel Kolařík

Martin Štosek

Jan Pokorný

305 odch. minut, 6,10 G/Z11 (2+9)22 (11+11)

Duel pátého kola na roudnickém zimním stadionu Piráti rozhodli až ve třetí třetině

V půli října zajížděli Piráti Chomutov na led HC Roudnice nad Labem a nutno říct, že se jednalo asi o nejvyrovnanější zápas, který Piráti v sezóně odehráli. Domácí se drželi na dostřel a ještě ve 43. minutě se jim povedlo snížit na rozdíl dvou branek. V závěru již Chomutovští odskočili a nakonec zvítězili o pět gólů.

Roudnice nad Labem – Chomutov 5:10 (2:2, 2:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 8. Kubica (Tintěra), 12. Kuchař (Tintěra, Kubica), 33. Kubica (Kuchař, Pokorný), 37. Kubica (Štosek, Hlavička), 43. Pokorný (Kolenatý, Kubica) – 1. Chlouba, 11. Řezníček (Chrpa), 22. Huňady (Mála), 31. Chrpa (Kostourek), 35. Chlouba (Žižka, Chrpa), 37. Huňady (Šarlinger), 42. Řezníček (Kostourek, Mála), 49. Chrpa, 53. Kůs (Chlouba), 57. Mála (Huňady).
Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:55.

Roudnice
1. místo (27 bodů)pozice3. místo (14 bodů)
124:30skóre51:37
9-0-0-0bilance4-1-0-3

Poslední odehrané zápasy obou soupeřů – Chomutov otáčel v Lounech a Roudnice zvítězila v Lovosicích

Piráti po vlažnějším úvodu, kdy dokonce pustili domácí Louny do tříbrankového vedení, zápas nakonec zvládli a zvítězili nad Slovanem přesvědčivě 12:6.

Roudnice naproti tomu v Lovosicích odehrála svůj letošní nejpovedenější zápas. Svou jednoznačnou dominanci nakonec vyjádřila konečným skóre 13:1.

Louny – Chomutov 6:12 (3:4, 2:5, 1:3)
Branky: 1. Růžek (Tarant), 4. Dalecký (Šafařík, Kunrt), 11. Hynek (Šafařík), 28. Kašpar (Šafařík), 33. Kašpar (Šafařík), 50. Veselý (Gebelt) – 11. Kostourek (Mála, Kuncl), 12. Chlouba (Kostourek), 13. Chlouba (Kůs, Bártek), 14. Kostourek (Žižka), 23. Freiberg (Kostourek), 31. Šilar (Kostourek, Jaroš), 31. Kůs (Rindoš, Chlouba), 32. Mála (Chrpa), 33. Chlouba (Rindoš, Kůs), 46. Freiberg (Kostourek, Jaroš), 53. Chlouba (Charousek), 56. Mála (Kuncl).

Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 2:1 Střely na branku: 25:39.

Sestava Pirátů: Hanuljak – Bártek, Charousek, Matějka, Kuncl, Hartman, Žižka, Novák – Rindoš, Kůs, Chlouba – Chrpa, Mála, Huňady – Freiberg, Jaroš, Kostourek – D. Šilar

Lovosice – Roudnice nad Labem 1:13 (0:5, 1:4, 0:4)
Branky: 26. Popek – 3. Lauko (Purma, Kolenatý), 3. Vacek (Pokorný, Kasal), 10. Pokorný (Kuchař, Kubica), 15. Kubica (Matuška), 16. Horák (Kubica, Matuška), 23. Kubica, 27. Kašička (Kuchař, Pokorný), 33. Pokorný (Kuchař, Štosek), 34. Horák (Vacek, Vaněk), 41. Kuchař (Pokorný, Kolenatý), 44. Kuchař (Pokorný, Matuška), 49. Matuška (Horák, Vejl), 59. Purma (Kolenatý, Kašička)

Vyloučení: 7:6. Vyšší tresty 1:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2.

Piráti ve statistikách stále vládnou

Chomutovští stále nemají konkurenci jak v týmových, tak v hráčských statistikách. Roman Chlouba s Milanem Kostourkem odskočili všem ostatním v kanadském bodování a Miroslav Hanuljak je stále nejlepší gólman soutěže.