Aktuální zprávy

V Porubě povede mužstvo Kamil Koláček, do obrany se vrací Radek Havel

29.11.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Další utkání Chance ligy se nezadržitelně blíží a Piráti znovu hlásí novinky. Nejbližší klání zavede hráče oblékající bílomodré dresy na led páté Poruby, která má o čtyři body více. Na střídačku se v tomto střetnutí postaví k dosavadnímu asistentovi Petru Martínkovi jeho někdejší spoluhráč Kamil Koláček. Do obrany se pak znovu zařazuje Radek Havel.

Kamil Koláček se na prvoligovou scénu vrací poprvé od října 2017, kdy skončil na pozici asistenta v nedaleké Kadani. „Jednání s novým trenérem sice spějí k dohodě, ale nemůžeme ji garantovat do důležitého duelu v Porubě, proto jsme v rámci klubu hledali člověka, který splňuje licenční podmínky,“ vysvětluje tiskový mluvčí Libor Kult.

„Kamil Koláček vlastní potřebnou licenci a působil u mužstva už v létě, tudíž byl logickou volbou. V tuto chvíli se jedná o dočasné řešení, protože nechceme ohrozit fungování dorostu, byť už je zachráněný. Věříme, že už v pondělním domácím střetnutí bude stát na střídačce nový hlavní trenér,“ doplňuje šéf klubové komunikace s tím, že tým do 17 let povede v Třinci Petr Jíra sám.

Obránce Radek Havel nastoupil za Piráty naposledy 1. listopadu v Ústí nad Labem a stále má jednu z nejlepších bilancí účasti na ledě. Nyní bude mít možnost rozšířit dosavadních 60 startů v dresu A-týmu mateřského klubu. „Jsme rádi, že jsme se s Radkem Havlem dohodli na návratu. Aktuální dohoda zní do konce této sezóny,“ upřesňuje tiskový mluvčí Pirátů. „Jeho případné nasazení do zápasů je plně v kompetenci trenérů, na jejichž uvážení je, jak velké zápasové a tréninkové manko Radek v tuto chvíli má,“ dodává ještě.