Preview k zápasu

Už v neděli se půjde na derby! Komu se na Litvínov daří a na koho si musí dát Piráti pozor?

Napsal 25.10.2016 Libor Kult
C h o m u t o v - Je to tady! V neděli 30. října od 15 hodin a 30 minut se v SD ARÉNĚ rozhoří bitva, jíž se v očích fanoušků žádná jiná nevyrovná. V Chomutově se odehraje druhé letošní derby s nejbližším rivalem z Litvínova. Piráti a Verva se v Tipsport extralize v novodobé historii potkávají čtvrtou sezónu. Zajímá vás, kterým hráčům jdou vyhecovaná derby k duhu? Pak čtěte dál!
AKTUÁLNÍ LITVÍNOVŠTÍ STŘELCI V DERBY

  František Lukeš 6 gólů
  Rostislav Martynek 5 gólů
  Viktor Hübl 4 góly

Pojďme se nejprve podívat, na koho by si měli dávat největší pozor Piráti. V pořadí střelců i v produktivitě najdeme v nejlepší litvínovské trojici pokaždé dvě jména, která jistě nikoho nepřekvapí. František Lukeš a Viktor Hübl patří k tradičním oporám souboru momentálně trénovaného Radimem Rulíkem.

Oba potvrdili tento status v dosavadních střetnutích nesmiřitelných rivalů v základní části nebo skupině o umístění v ročnících, kdy hráli mezi tuzemskou elitou i Piráti. Místní odchovanec Viktor Hübl zatím nastřádal dvanáct kanadských bodů za čtyři góly a osm asistencí, kadaňský rodák František Lukeš zatím vládne střelcům, neboť šestkrát skóroval a přidal čtyři finální přihrávky.

Dost kanadských bodů nastřádal v derby také Robin Hanzl, jemuž dva přesné zásahy a šest asistencí zajišťují aktuálně třetí pozici na litvínovské straně. Pět gólů do chomutovské sítě pak má na kontě postavou nevelký Rostislav Martynek.

Na straně Pirátů je situace o něco složitější, neboť řada v derby produktivních hráčů už chomutovský dres neobléká. Stačí se podívat na historické pořadí místních kanonýrů proti Litvínovu v nejvyšší soutěži, kde najdeme například Michaela Frolíka nebo Davida Hrušku. Roman Červenka loni s Vervou zapsal dva góly a stejný počet přihrávek.

AKTUÁLNÍ CHOMUTOVŠTÍ STŘELCI V DERBY

  Jan Rutta 3 góly
  David Kämpf 2 góly
  Jaroslav Mrázek 2 góly

Ze současných hráčů je na tom nejlépe Jan Rutta, jenž dal Litvínovu tři góly a na dalších pěti se podílel asistencí. Dvakrát zatížili konto nejbližšího rivala David Kämpf a Jaroslav Mrázek. Druhý jmenovaný zatím dal v chomutovském dresu pět extraligových gólů, takže Litvínov je z tohoto pohledu jeho oblíbeným soupeřem.

„Matně si vzpomínám, že to tak nějak je,“ usmívá se třicetiletý obránce. „Na druhou stranu já to ani tak neberu. Jsem rád, že mi to tam v derby padá a na zápas už se moc těším. Kéž bych na ty dva góly navázal,“ přeje si.

Na druhém místě chomutovské produktivity v derby figuruje s pěti asistencemi Štěpán Hřebejk, pomyslná třetí příčka z aktuálních hráčů patří s jednou trefou a dvěma asistencemi Michalu Vondrkovi, který v prvním letošním derby zaznamenal právě ony dvě finální přihrávky. Bilanci 1+1 měli po závěrečné siréně na Zimním stadionu Ivana Hlinky domácí Lukeš s Hüblem a na straně Pirátů pak Jan Rutta s Ivanem Humlem.

Bude zajímavé sledovat, zda se někdo ze zmíněných hráčů prosadí nebo se do branky Litvínova poprvé v chomutovském dresu trefí například Marek Tomica, jenž dal Vervě během dosavadní extraligové kariéry osm gólů.