DOROST - článek

„Už jsem to nemohl vydržet,” pravil navrátilec Ondřej Čech po skvělém výkonu

Napsal 27.09.2018 Marek Douda, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - V rámci pátého kola ELIOD extraligy si chomutovští dorostenci smlsli na pražské Kobře, když zvítězili vysoko v poměru 8:3. Přestože konečný výsledek poukazuje na hladký průběh utkání pro domácí tým, opak byl pravdou. První polovina klání byla velice vyrovnaná a pirátská posádka rozhodla o jeho osudu až po polovině druhého dějství. Obzvláště vydařený výkon předvedl pirátský útočník Ondřej Čech, jenž si v prvním zápase po zranění připsal dva přesné zásahy a výrazně svému týmu pomohl k plnému bodovému zisku.

Dorostenecký tým Pirátů zaznamenal nadějný vstup do utkání, kdy vedl v 15. minutě o dvě branky. Pražská Kobra ovšem ukázala ostré zuby, když dvakrát po sobě snížila na rozdíl jedné branky – v 17. minutě na 2:1 a posléze znovu v 21. minutě na 3:2. Chomutovští utnuli snahy soupeře v polovině zápasu, kdy zvyšovali na průběžných 4:2. „Ze začátku to nebylo nic moc. I když jsme dali dva rychlé góly, vzápětí jsme inkasovali. První třetina a polovina druhé se nám nepovedly, naštěstí jsme se zvedli,“ popsal mladý útočník průběh utkání.

Ondřej Čech brankami na 3:1 a poté na 4:2 opakovaně vracel Pirátům dvoubrankový náskok, čímž soupeři vzal vítr z plachet pro případné snahy o vyrovnání. Tato skutečnost se později ukázala jako klíčová v celkovém výsledku utkání. Sám chomutovský střelec považoval první gól za šťastný. „Třetí gól byl trochu se štěstím, protože padl až ze třetí dorážky, ale o to víc nás nakopl,“ řekl s úsměvem na tváři.

Rovněž o druhé brance chomutovského hráče lze hovořit jako o šťastné, ovšem s tím rozdílem, že tento zásah značně rozhořčil lavici hostujícího týmu, kterému se nepozdával fakt, že se puk dostal do branky bruslí. „Dostal jsem nahrávku, která se mi odrazila od nohy do branky,“ uvedl dvougólový střelec k propírané trefě.

V případě Ondřeje Čecha se v tomto utkání jednalo o snový návrat, jelikož dlouhou dobu laboroval s poškozenými vazy v kotníku. O to větší byla pozápasová radost z předvedeného výkonu. Přestože bylo zranění stále cítit, už podle vlastních slov nemohl dále čekat a předčasného návratu rozhodně nelitoval.

„Byl jsem už nedočkavý a celou dobu jsem se těšil. Návrat mi zpříjemnily góly a hlavně výhra. Pořád nejsem na sto procent v pohodě, protože kotník ještě cítím. Ale jak jsem říkal, nemohl jsem to už vydržet,“ dodal.

Kromě tří bodů ze základní hrací doby ukořistila pirátská družina rovněž bonusový bod z nadstavby, což se chomutovskému celku podařilo v pátém z pěti dosavadních zápasů probíhajícího ročníku. „Hrajeme jako tým a přeje nám štěstí. Nadstavba má v praxi něco do sebe,“ pravil závěrem.“