DOROST - článek

„U prvního gólu v oslabení jsem šel jen pomoct,“ usmíval se Marcel Štefančík

Napsal 05.01.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Den po juniorech vstoupili do roku 2019 také dorostenci Pirátů, kteří v duelu s karlovarskou Energií čekali na první letošní gól až do třetího dějství. V něm se svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem prosadili hned čtyřikrát z toho dvakrát ve vlastním oslabení. „Něco takového netrénujeme,“ prozradil Marcel Štefančík.

Slovenský útočník v chomutovských službách dokonal obrat a jako první skóroval v početní nevýhodě. Bezprostředně po závěrečné siréně však připustil, že gól jeho prvotním cílem nebyl. „Honza Spudich tahal puk dopředu a já mu šel vlastně jen pomoct,“ culil se Marcel Štefančík.

„Čekal jsem, kam se puk odrazí nebo jestli mi Honza přihraje, což nakonec udělal a já dal gól,“ popsal situaci, po níž rozvlnil síť v karlovarské brance. Povedlo se mu to ještě jednou, ale trefa byla přiznána Jakub Kalčíkovi.

„Jeli jsme s Kubou dva na jednoho a já viděl, že už nepůjde přes bránícího hráče přihrát. Nabruslil jsem si k němu, Kuba mi trefil hokejku a puk naštěstí prošel mezi betony gólmana do brány,“ popsal zásah, který ukončil čtyřgólový pirátský uragán.

Mladí chomutovští hokejisté na něj potřebovali jen čtyři minuty a sedm vteřin, přestože v předchozích dvou třetinách byl poměr střel 9:22 z pohledu Pirátů. „Myslím, že jsme hráli dobře, ale dlouho nám to tam nepadalo,“ ohlížel se Marcel Štefančík. „První gól nás nastartoval a už to šlo,“ naznačil jednoduchý recept.

Ve třetím hracím období malého podkrušnohorského derby Piráti soupeře přestříleli 11:5. Častější střelba však podle rodáka z Brezna nestála za gólovým procitnutím. „Myslím, že jsme před bránou byli málo důrazní, a proto jsme puk první dvě třetiny neuměli uklidit za gólmana,“ vzal to z druhého konce.

Stále ještě patnáctiletý útočník naskočil za dorost po zápasové pauze, neboť v závěru kalendářního roku, kdy Piráti hráli s Třemošnou, premiérově reprezentoval Slovensko v kategorii do šestnácti let.

Na turnaji čtyř zemí v německém Füssenu nastupoval ve formaci s Markem Šramatym a Róbertem Bačem. V duelu se Švýcarskem zapsal dvě asistence, třetí přidal s domácím výběrem. „Hrálo se mi dobře, protože kluky z lajny dobře znám. Už jsme spolu nastupovali,“ vrátil se o ročník zpět do reprezentace do 15 let. „Bylo fajn se po takové době potkat,“ usmíval se. „V národním týmu je to přece jen ještě víc o taktice,“ srovnal na závěr zápasy ELIOD extraligy a na mezinárodní úrovni.