Aktuální zprávy

U Pirátů končí Pulpán, Straka a Lojek, zůstávají juniorští mistři či Gajovský

30.04.2014 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Už jen pár hodin zbývá do otevření přestupního okna a stávající kádr Pirátů Chomutov doznává prvních změn. V tuto chvíli je jasné, že chomutovský dres už nadále nebude oblékat trojice Lukáš Pulpán, Josef Straka a Martin Lojek. V organizaci i nadále zůstává drtivá většina letošních juniorských mistrů, s nimiž klub prodloužil spolupráci nebo například oblíbenec fanoušků Nikola Gajovský.

Z hráčů, kteří klub s definitivní platností opouští, je služebně nejstarší obránce Lukáš Pulpán, jenž chomutovský dres poprvé oblékl už během ročníku 2004/2005 ještě jako kmenový hráč Plzně a vrátil se na sever Čech v létě 2008. Následujících šest sezon hájil bílomodré barvy, nyní po skončení platné smlouvy došel osmadvacetiletý bek k rozhodnutí, že po dlouhých letech potřebuje změnu prostředí.

LUKÁŠ PULPÁN V CHOMUTOVĚ

  • 1. sezona 2004/2005 = 2 góly/14 zápasů
  • návrat v létě 2008
  • celková bilance: 43 gólů a 141 asistencí/330 zápasů
  • čtyřikrát baráž

V Chomutově odehrál ofenzivně laděný zadák 330 soutěžních zápasů včetně letního poháru, vstřelil 43 gólů a přidal 141 asistencí. Lukáš Pulpán obdržel nabídky extraligových celků, takže je pravděpodobné, že bude pokračovat v tuzemské nejvyšší soutěži, kde má na kontě 164 utkání a 43 bodů za pět přesných zásahů a 38 asistencí.

„Lukášovi skončila letos smlouva a rozhodl se, že po dlouhých letech v Chomutově změní působiště. Nezbývá nic jiného, než jeho rozhodnutí akceptovat. Děkujeme za dobrou práci, kterou Lukáš pro chomutovský hokej odvedl a přejeme mu štěstí na nové hokejové adrese,” řekl marketingový ředitel klubu David Dinda.

Smlouva skončila také Josefu Strakovi, který za Piráty odehrál po svém listopadovém příchodu 35 zápasů, v nichž osmkrát skóroval a zaznamenal šest asistencí. V případě šestatřicetiletého středního útočníka se klub rozhodl spolupráci neprodlužovat. Stejný krok se týká také Martina Lojka, jemuž skončilo hostování z Třince. Vysoký osmadvacetiletý obránce naskočil v chomutovském dresu do 20 zápasů, v nichž si připsal jednu trefu.

U všech ostatních stabilních členů extraligového kádru budou ještě probíhat jednání o jejich případném setrvání v organizaci Pirátů. Drobnou výjimkou je pouze trojice Jozef Balej, Tomáš Malec a Jaroslav Svoboda, která má kontrakty platné jen pro Tipsport extraligu.

Dobrou zprávou pro chomutovské příznivce je jistě fakt, že klub se dohodl na další spolupráci s řadou zavedených jmen. V organizaci tedy i nadále pokračují útočníci Nikola Gajovský, Marek Račuk a Jiří Fronk, který se vrací z hostování v Karlových Varech, obránci Tomáš Bartejs, Radek Havel a Jakub Trefný či brankář Jan Strmeň.

Do této skupiny hráčů patří také mladíci, kteří se podíleli na zisku druhého juniorského titulu v historii chomutovského hokeje. Z těch, kteří věkově a bez využití výjimek přechází do seniorského hokeje, mají prodloužené smlouvy brankář Tomáš Maštalířský, obránci Libor Šulák, Dominik Tejnor a Antonín Drobný či útočníci Darek Hejcman, Nicolas Hlava, Patrik Huňady, Jakub Chrpa a Tomáš Paleček.