Ohlasy po utkání

„Týmově to byl nejlepší výkon,“ potvrdil Dušan Žovinec slova trenéra po duelu v Benátkách

Napsal 24.09.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v – Během šesti zápasů odkráčeli Piráti z utkání dvakrát bez inkasované branky. Mezi pilíře chomutovské obrany se zařadil Dušan Žovinec, jenž nechyběl ani při vítězství na ledě Benátek nad Jizerou. Šestadvacetiletý obránce strávil na ledové ploše 17 minut 34 vteřin a zaznamenal kanadský bod za asistenci.

Ačkoliv při pohledu na výsledek může leckdo říct, že se jednalo o snadnou výhru Chomutova, Piráti se pořádně nadřeli. Vždyť utkání bylo až do samotného závěru hodně nervózní a rozhodčí museli vytasit čtyřiašedesát trestných minut. Souboj končil i pěstní vložkou, kterou připravili Adam Klapka, jenž si vybral Viktora Langa.

„Byl to docela nářez. Myslím si, že to byl krásný zápas na to, že se hrálo s farmou Liberce. Ti kluci hráli dobře a my jsme plnili, co po nás trenéři chtěli. Hráli jsme rychle ven z našeho pásma i ze středního. Šli jsme aktivně napadat a z toho jsme i těžili. Měli jsme z toho šance, tím pádem dali čtyři góly a vyhráli. Navíc Domino potvrdil výbornou formu,“ hodnotil Dušan Žovinec střetnutí.

Právě v poslední třetině se strhlo několik šarvátek. Z průběžného stavu byli Benátečtí hodně rozladění, a tak se pokusili nastartovat jiným způsobem než hokejovým. „Byly tam nějaké šarvátky, tak rozhodčí rozdávali tresty. Oni se potřebovali nějak nabudit, tak se pár jejich vzrostlých kluků pokusilo vyvolat bitky. Nenechali jsme se a spíše jsme se bránili, ale prát jsme se nechtěli,“ uvedl rodák z Prahy.

Už ve čtvrté minutě se Chomutovští radovali ze vstřelené branky. Ve skrumáži před Markem Schwarzem se nejlépe zorientoval Lukáš Klíma, jenž bekhendem zasunul kotouč za brankovou čáru. „Vždycky, když dáme první gól, to psychicky pomůže. Člověk se pak trochu uklidní a pomůže mu to,“ vypálil bez váhání.

V závěru druhé dvacetiminutovky se Piráti mohli definitivně uklidnit, jelikož Viktor Lang zaznamenal třetí branku Chomutova. Navíc se šlo po jeho zásahu do kabin, což je vždy pro daný tým příjemnější. „Rozhodující gól byl asi ten na 3:0. Odskočili jsme soupeři o tři branky. V podstatě se hra uklidnila a dalo se čekat, že Benátky více otevřou hru a my budeme moci využívat brejky,“ hledal rozhodující moment. „Navíc to byl gól do šatny a to je vždy úplně nejlepší,“ vypálil ještě.

Ve zhodnocení po samotném střetnutí se Martin Štrba vyjádřil tak, že jeho mužstvo odvedlo zatím nejlepší výkon v soutěžním střetnutí. „Rozhodně. Myslím si, že zatím to byl náš týmově nejlepší výkon v mistráku. Od první až do poslední minuty jsem z toho měl radost. Co jsem mluvil s příbuznými a rodinou tak říkali, že jsme hráli opravdu výborně,“ pokyvoval spokojeně.

Na konci první části byli na trestnou lavici posláni Tomáš Pařízek a po něm také Lukáš Blaha. Chomutovští tak hájili těsné vedení pouze ve třech, ovšem Dominik Pavlát pochytal vše, co na něj prošlo a po siréně byl odměněn uznalým poklepáním od obránce s číslem patnáct na zádech. „Když člověk už nemůže, tak se snaží pokrývat střelecké prostory a navíc doufá, že to soupeř netrefí. Když už se trefí, tak do mě, abych to zablokoval,“ popisoval nepříjemnou situaci, kdy byl na ledě hodně dlouho bez střídání.

Dlouho svítilo ve statistikách jméno Dušana Žovince u druhé branky, jenže vše bylo jinak. Darby Llewellyn do jeho pokusu ještě sáhl, a tak byl za střelce označen právě on. „Sám nevím, jak to bylo. Bavil jsem se ale s Darbym, který říkal, že tam byla teč. Takže gól dával on,“ uvedl věc na pravou míru. „Že čekám na vstřelený gól neřeším. Jasně, každý chce dát branku, ale jsem spíše rád, když vyhrajeme a daří se nám jako týmu. Body potom přijdou. Jsem totiž zvyklý, když se daří týmu a člověk to hází na bránu, tak nějaké body získá,“ uzavřel sympatický bek.