Ohlasy po utkání

„Tuto sérii proher musíme zlomit,“ hlásí po utkání s Třincem Jaroslav Mrázek

Napsal 04.11.2013 Jan Thőma
C h o m u t o v – Nejvyšší tuzemská soutěž pokračovala svým 18. kolem, ve kterém zavítal na chomutovský led nejvzdálenější soupeř - HC Oceláři Třinec. Vstup do utkání, které vysílala Česká televize, Pirátům nevyšel. Již v páté minutě prohrávali po brankách Martina Růžičky a Jiřího Polanského 0:2. Ve druhé třetině hosté přidali další dvě branky. Za Piráti pak ve 37. minutě snižoval Jaroslav Svoboda. A jelikož třetí třetina skončila remízovým stavem 1:1, tak Piráti podlehli třineckým Ocelářům 2:5.

Piráti prohráli již třetí zápas v řadě. To se také podepsalo na samotných hráčích, na kterých je vidět větší nátlak. Výsledky se také nelíbí fanouškům, kteří bojkotovali první třetinu v zápase proti ocelářům z Třince. „Zápas se hrál pod velkou dekou. Dali jsme si za úkol, že v těchto dvou zápasech budeme bodovat, to se bohužel nepovedlo,“ hovoří o cílech Pirátů Jaroslav Mrázek, jenž si připsal asistenci u druhé branky Pirátů.

Pirátům vůbec nevyšel vstup do utkání. Hned v první minutě se nechal vyloučit Jaroslav Svoboda a této početní výhody svěřenci Jiřího Kalouse také po několika sekundách využili. Do dvoubrankového vedení je poslal o tři minuty později Jiří Polanský. „Myslím si, že prvních deset minut jsme prospali, ale pak se to začalo postupně zvedat, bohužel to na vítězství nestačilo,“ smutní urostlý bek Pirátů.

Po třech utkání bez branek se Piráti začínají prosazovat gólově. Nejdříve sám Jaroslav Mrázek osm vteřin před koncem utkání v Litvínově prolomil 186 minutové čekání na branku Pirátů. V utkání proti Ocelářům se prosadil Jaroslav Svoboda a ke konci utkání přidal druhou branku, po asistenci Jaroslava Mrázka, Jozef Balej. „Konečně tam zase začínají padat, ale jak říkám, nyní následuje přestávka a nám se snad vyčistí hlava a bude líp,“ hodnotí pirátskou produktivitu hráč s číslem šest.

Více o zápasu proti HC Oceláři Třinec čtěte zde

Českou nejvyšší soutěž čeká desetidenní pauza, během které budou mít hráči dost času na zregenerování a natrénování své hry. Hned po přestávce zajíždějí Piráti do O2 arény, ve které se střetnou s místní HC Slavia Praha. „Nyní bude následovat přestávka, při které se zregenerujeme. A pak už musíme začít makat! Potřebujeme zlomit tuto sérii proher,“ říká o plánech na přestávku Tipsport extraligy a dalších bojích Pirátů Jaroslav Mrázek.