Rozhovory

„Třinci je jedno, zda hraje venku nebo doma, bude to hrozně těžké,“ říká hlavní kouč

Napsala 18.03.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti předvedli neočekávaný obrat s Mladou Boleslaví, po kterém ukázali obrovskou sílu i proti Třinci. Svěřenci Vladimíra Růžičky dvakrát vyhráli ve WERK ARENĚ a ujali se tak ve čtvrtfinálové sérii dvoubodového vedení. Hlavní trenér Pirátů se ujal hodnocení neočekávaného průběhu v Generali play-off Tipsport extraligy.

Po dvou utkáních v předkole, která Piráti prohráli se skóre 2:13, už málokdo věřil, že se svěřenci Vladimíra Růžičky zvednou, otočí sérii ve svůj prospěch a budou ve stejném duchu pokračovat i ve čtvrtfinále play-off. „Jsme nadmíru spokojeni, protože jsme jeli pro jedno vítězství a máme dvě,“ usmívá se hlavní kouč. „Série se ale hraje na čtyři vítězné zápasy, které dokud někdo nemá, tak se nemůže radovat,“ rychle dodává.

Piráti zblokovali osmnáct střel, rozdali dvanáct hitů a ubránili stejný počet oslabení. „Byly to hrozně těžké zápasy. Hráli jsme dobře dozadu a měli jsme nebezpečné protiútoky. Chtěl bych hráčům poděkovat za bojovný výkon,“ chválí Vladimír Růžička své svěřence.

Vladimír Růžička zase něco vymyslel a dovedl Piráty přes špatně zahájené předkolo až do vedení 2:0 ve čtvrtfinále

Chomutovští mají zatím osmaosmdesátiprocentní úspěšnost ubráněných oslabení, když ze 42 trestů inkasovali pět gólů. „Malinko jsme je změnili, ale je to celé podpořené vynikající formou Jánka Laca, který všechno chytne, i když uděláme chybu,“ říká olympijský vítěz z Nagana. „Důležité je, že se nám daří přesilovky, v posledním zápase jsme dali zase tři góly. A zase se potvrdilo, že v přesilovkách se zápasy rozhodují,“ pokračuje o situacích s nestandardním počtem hráčů na ledě.

Oceláři vyslali na bránu za dva zápasy celkem 150 střel, z kterých se ujaly pouze tři a to ve druhém utkání. Přestože Ján Laco inkasoval dvanáct gólů s Mladou Boleslaví má po dvou duelech čtvrtfinále více než 92% úspěšnost zákroků.

Piráti se k dalším dvěma střetnutím přesouvají na domácí led, kde budou moci ukončit sérii a dosáhnout na další historický milník chomutovského hokeji. „Máme sérii sice dobře rozehranou, ale musíme hrát dál. Nesmíme se uchlácholit. Budeme se snažit uhrát co nejlepší zápasy a věříme, že diváci nám vytvoří výbornou kulisu,“ přeje si Vladimír Růžička.

Třinec měl na konci základní části 98 bodů, z čehož 43 získal na ledech soupeřů, což bylo jenom o pět bodů méně než první Liberec. „V žádném případě to nebude jednoduché, protože Třinec je hodně silné mužstvo a je mu jedno, jestli hraje doma nebo venku,“ uvádí šéf chomutovské kabiny.

Piráti otočili nepříznivou sérii na tři vítězné zápasy z 0:2 na 3:2 a Bruslařům ukončili sezónu. S Oceláři se dostali do stejné výchozí pozice, jakou měla Mladá Boleslav s rozdílem, že čtvrtfinále se hraje na čtyři vítězná utkání. „Jsme ponaučení i ze série s Mladou Boleslaví, ta se hrála na tři vítězné. Čtyřikrát porazit Třinec nebude nic jednoduchého,“ uvědomuje si Vladimír Růžička.

Po dvou vyhraných duelech s Třincem se asi negativa hledají trochu obtížně... „Hledáme je pořád. Dva dny jsme něco hledali, ale snažíme se hráčům dávat spíše ta pozitiva, aby si věřili. Chyby děláme, ale necháváme si je pro sebe,“ popisuje hlavní trenér. „Když je potřeba, tak hru jenom malinko změníme, abychom nedělali velké zásahy, protože se nám zatím daří a nechce to měnit,“ uzavírá Vladimír Růžička.