Třetí zápas v European Trophy: Piráti nastoupí v Bratislavě proti Slovanu

Napsal 14.08.2013 Antonín Domanický
C h o m u t o v - První venkovní zápas v European Trophy čeká na chomutovské Piráty. Proti kontinentálnímu Slovanu Bratislava budou chtít zajisté sebrat body na jejich domácí půdě. V předcházejících utkáních se Spartou a s vídeňskými Capital si chomutovští hokejisté připsali dva body za výhru v prodloužení nad rakouským celkem. Utkání s účastníkem Kontinentální hokejové ligy začne ve čtvrtek 15. srpna od 18:00 hodin ve Slovnaft Aréně.

V loňském ročníku prestižní evropské soutěže byli bratislavští hokejisté vůbec prvním soupeřem Pirátů. Skóre zápasu tehdy otevřel Hruška již ve třetí minutě. Do konce třetiny však zápas otočily góly Bližňáka a Bakoše. Následovala druhá třetina. Na ledě se po výměně brankářů objevil poprvé v dresu Pirátů Matúš Kostúr, jehož však nepříliš povzbudivě uvítal svým gólem Vondrka již po 19 vteřinách jeho pobytu na ledě. Třetí třetina poté nabídla šestigólovou smršť. Nejdříve zvýšil Preisinger na průběžných 1:4, poté však následovala pirátská gólová jízda. Během chvíle skórovali Palin a Hrabák. Vymodlené vyrovnání krátce na to zajistil Milan Procházka. Radost domácím překazil Šťastný svým gólem, avšak Brett Palin se v 54. minutě svým druhým gólem podepsal pod vybojované prodloužení. Zápas dospěl až k nájezdům kde rozhodující nájezd proměnil Ölvecký. Výsledek 5:6 byl tehdy krásnou pozvánkou na další zápasy v evropské souteži.

Tým Slovanu je i letos, s výjimkou kanaďana Sigaleta a rakušana Dana, tvořený výhradně slovenskými po případně českými hráči. Hráči těchto národností jsou v hojném počtu členy reprezentačních týmů svých zemí. Českou stopu v týmu zanechávají například Tomáš Mojžíš či Michal Vondrka.

Sedminásobného mistra slovenské nejvyšší soutěže a současného účastníka Bobrovovi divize KHL opustila před nadcházející sezónou pětice hráčů. Gólman Konrád, obránci Tabáček se Švarným a útočníci Kytnár a Lipianský. Tým naopak posílil brankář pražské Slavie Kopřiva, obránci Škoula a Brejčák. Útok doplnili Netík, Kolena a Mráz.

Bratislava letos zahajovala soutěž European Trophy 9. srpna proti UPC Vienna Capitals. V utkání si hráči Slovanu i díky dvěma gólům Sersena udržovali slibný náskok nad soupeřem a zvítězili poměrem 6:2. V úterý 13. srpna si naopak ve venkovním zápase připomněli derby z časů nejvyšší československé soutěže a nastoupili na ledě pražské Sparty. Zápas rozhodl až v nájezdech sparťan Pilař a utkání skončilo výsledkem 3:2.

Ve třetím zápase European Trophy zkříží Slovanu cestu severočeští Piráti. Poté se svěřenci trenérského tria Čelanský - Skořepa - Veber vydají navštívit Skandinávii. Ve Švédsku budou čelit místním týmů Linköpings HC (23. srpna) a HV71 (24. srpna). Po návratu domů čeká taktéž ve dvou dnech Piráty soupeři z Finska, konkrétně KalPa (30. srpna) a JYP (31. srpna).

Čtvrteční zápas je vysílán v přímém přenosu televizí Digisport 1 od 17:55 hodin. Proto nezapomeňte držet Pirátům palce i na dálku a věřme, že na svých cestách po Evropě seberou zajímavým soupeřům důležité body a zanechají, stejně jako loni, dobrý dojem předvedeným výkonem.